Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
03.04.2021 4 minuty čtení

Co s člověkem udělá opravdové bohatství? Mark Cuban (jmění 4,4 mld. $) vyvrací největší mýtus o penězích

Podnikatel a majitel klubu NBA Dallas Mavericks Mark Cuban má dnes odhadovanou hodnotu 4,4 miliardy dolarů a miliardářem se stal před 21 lety. Byť to v té době pro něj bylo něco nepopsatelného, nemyslí si, že jej to nějak zásadně změnilo.

Cuban dosáhl na své první miliardy dolarů v roce 1999, když spolu se svými partnery prodali Broadcast.com Yahoo za 5,7 miliardy dolarů v akciích. Tehdy mu bylo 40 let a měl už za sebou zajímavou podnikatelskou kariéru.

Dosažení statusu dolarového miliardáře "bylo neskutečné a stejně dodnes to vnímám jako zásadní zlom ve svém životě," řekl Cuban v posledním díle podcastu The HoopsHype, který vyšel 4. března.

Podle Cubana je největším mýtem o dosažení - a udržení si - bohatství přesvědčení, že když se stanete opravdu bohatými, peníze vás automaticky nějakým…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Na mém životě se také nic nezměnilo, ač jsem nějaký milion vydělal. Žiji stále stejně, stejně se oblékám, stejně se chovám k přátelům. Je to podle mne mnohem více povahou, charakterem a silou osobnosti nepodlehnout penězům, nezačít blbnout z peněz...

  +9
  • Souhlasím.

   0
  • @Stan1000 Souhlas, řekl bych, že to do jisté míry je o tom, co daný člověk opravdu od života chce. Většinou si dokážete říct, že i kdyby vám teď někdo dal X milionů Kč, tak nevyrazíte koupit si nový sporťák a oblek, protože ani jedno z toho vlastně vůbec nepotřebujete. Znám řadu poměrně majetných lidí, kteří si nepotrpí na luxus, značkové oblečení, drahá auta atp. a na první pohled by do nich jejich jmění nikdo neřekl (což je taky jejich cílem nepoutat na sebe pozornost). Plus bych souhlasil s komentářem níž, že je důležité, jaký mají ty peníze původ. Když si je člověk skutečně odpracuje, zachází s nimi jinak, než když mu prostě jenom spadnou bezpracně do klína.

   +2
 • Pokud se člověk stane bohatým postupně, tím že si na to vydělá prací nebo investováním, zvyká si na to v průběhu let nenápadně a nic moc se zásadně asi nezmění. Ono taky, aby si člověk bohatství udržel a vybudoval, musí mít nějaké návyky. 

  Asi nejhorší je, když člověk vyhraje velké peníze (loterie, dědictví atd) a tento člověk dosud nežil investorským životem. V tomto případě se asi člověk nejvíce změní.

  +8
 • Jak se říká Peníze kazí charakter myslím že přesnější je že peníze ukáží charakter.

  +2
  • @vladimirVangor Souhlas, taky si myslím, že spíš umocní přirozený charakter daného člověka, protože se najednou tak trochu mizí bariéry a může se ukázat v plném světle.

   0
Doporučené příspěvky
7 minut
4 minuty
2 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
6 minut
6 minut
5 minut
4 minuty
7 minut
5 minut
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
7 minut
4 minuty
2 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
6 minut
6 minut
5 minut
4 minuty
7 minut
5 minut