23.03.2021 2 minuty čtení

Jak začít s akciemi?

Zajímáte se o akcie, ale nevíte, kde začít? Připravili jsme pár tipů pro začátečníky, kteří se chtějí naučit obchodovat s akciemi.

Ceny akcií se mění každý den podle tržních sil (nabídka a poptávka). Pokud chce více lidí koupit akcii, než ji prodat, cena akcie stoupá. V opačném případě, kdy je na trhu více nabídek než poptávek, cena akcie klesá. Koncept nabídky a poptávky je poměrně přímočarý. Nejzajímavější a nesporně nejtěžší částí je pochopit, proč lidé upřednostňují určité akcie před jinými.  

 

Jak tedy můžete odhadnout vývoj cen akcií?  

Každý investor má vlastní strategie a způsoby, na základě kterých dělá investiční rozhodnutí. Musíte se naučit pochopit, jak novinky a zprávy mohou ovlivnit akcie, o které se zajímáte.  

Mezi nejdůležitější faktory, které hýbou cenami akcií firem, patří přehled příjmů (Earnings Report). Veřejné společnosti zveřejňují Earnings Report čtyřikrát ročně (jednou za čtvrtletí). Pokud jsou výsledky společnosti lepší než očekávání, cena akcie poroste. Pokud však výsledky společnosti zklamou (jsou horší, než se očekávalo), pak cena klesá.  

Hodnotu akcie mohou také ovlivnit i různá oznámení či zprávy o nových produktech, rozšíření služeb do nových oblastí, štěpení akcií atd.

Pro začátečníky je vhodné se soustředit na jednu nebo pár společností, zjistit které zprávy ovlivňují hodnotu dané akcie a jakým způsobem ji ovlivňují. 

Spekulujte na základě nejnovějších zpráv a událostí! Můžete si vyzkoušet různé obchodní strategie bezpečně na demo účtu u Bernstein Bank. S námi máte k dispozici nejnovější zprávy o trhu, slovník pojmů i vzdělávací webináře pro začátečníky.  

 

Podívejte se na další články na téma akcie:  

5 nejlepších tipů na akcie od Warrena Buffetta
Měl byste obchodovat forex nebo akcie?
Boom streamingových služeb
Spekulace o štěpení akcií Amazonu

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.