10.01.2021 2 minuty čtení

5 nejlepších tipů na akcie od Warrena Buffetta

Připravili jsme pro Vás několik rad o investování do akcií od Warrena Buffetta, který je nyní známý jako "Zázrak z Omahy", jehož čisté jmění činí téměř 84 miliard dolarů. "Nevím, kdy koupit akcie, ale vím, zda koupit akcie." - Warren Buffett

1. Spravujte akcie moudře.

"Někteří lidé by prostě neměli vlastnit akcie, protože se nechají snadno ovlivnit kolísáním cen. Neměl byste vlastnit akcie, pokud budete dělat hloupá rozhodnutí kvůli tomu, že hodnota Vaší akcie klesne. Pokud si pořídíte dům za 20 000 dolarů a někdo k Vám přijde a řekne "Dám za Váš dům 15 000 dolarů," neprodáte ho jen protože nabídne 15 000 dolarů."

2. Diverzifikovat, diverzifikovat a diverzifikovat.

"Největší výhodou akcií je to, že je můžete kupovat pravidelně v průběhu času. Co se týče akcií různých společností, měl byste rozdělit riziko vlastnictvím diverzifikované skupiny akcií. Můžete postupně  diverzifikovat své portfolio nákupem tento měsíc, příští měsíc, za rok a rok poté."

3. Akcie obecně dosahují lepších výsledků než dluhopisy na současných trzích.

"Pokud ušetříte peníze, můžete si koupit dluhopisy, farmu, bytový dům nebo i část americké společnosti. Pokud si ale pořídíte desetiletý dluhopis, zaplatíte až 40x více za dluhopis, jehož výnosy neporostou. Nemyslím si, že je to srovnatelné s nákupem akcií nebo dobrým obchodem."

4. Nepokoušejte se načasovat trh.

"Děláte velkou chybu, pokud se nezúčastníte hry, protože si myslíte, že časem bude lepší a že si budete moci vybrat lepší chvíli, kdy se do hry přidat."

5. Buďte trpělivý a přemýšlejte dlouhodobě.

"Vím, jak se budou trhy chovat v budoucnu, půjdou nahoru. Nikdy se mi ale nezdálo, že vím, co se stane za den, týden, měsíc nebo dokonce rok a nikdy jsem to nepovažoval za důležité. Myslím si, že za 10, 20 nebo 30 let bude hodnota akcií mnohem vyšší než nyní."

 

Reference:

https://www.cnbc.com/2018/12/17/warren-buffett-tips-on-how-to-invest-in-the-stock-market.html

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.