Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
16.03.2021 6 minut čtení

Které další společnosti by mohly následovat Teslu a Square a začít nakupovat bitcoin?

Příval zpráv oznamujících přijetí digitálního aktiva institucionálními investory a korporacemi podporuje optimistická budoucí očekávání ohledně bitcoinu. Zdá se však, že jsme stále teprve na začátku. Kdo je další na řadě?

Korporace investující do bitcoinu, který se následně stane součástí jejich rozvahy, mohou být výrazným zdrojem poptávky po největší kryptoměně. Zvlášť, pokud na některé případy z nedávné minulosti naváží i další velcí hráči technologického světa. Než si však zaspekulujeme na odhad blízké budoucnosti, musíme si shrnout minulá fakta.

Které veřejně obchodovatelné společnosti již bitcoin nakoupily?

Jednou z prvních veřejně obchodovatelných společností, která bitcoin nakoupila, byla #MicroStrategy považující bitcoin za primární rezervní…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +20
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Spolecnost by se mela v prvni rade postarat o co nejlepsi vyuziti pasiv pro rust firmy, pripadne nakoupit sve akcie nebo to vyplatit akcionarum. Az v dalsim pripade, pokud ty penize planuje pouzit napr na nejaky projekt za 5 let a na trhu neni lepsi moznost, tak se muze divat jak uchovat jejich kupni silu. Firmy jako je Tesla, Airbnb, Uber nic nevydelavaji a mely by se starat o skalovani sveho business modelu a ne si delat marketing pres BTC.

  +2
  • s vaším názorem souhlasím :-) ...v reálu se ale mohou chovat tyto společnosti přesně jak by neměly - jak popisujete... pokud to tak vyznělo, osobně toho nejsem moc zastáncem... přeci jenom bitcoin v bilanci, může při oceňování společnosti nadělat trochu "paseku"

   +1
 • Podle mě ty společnosti, které nakupují BTC za miliardy USD víceméně vyhodili peníze z okna. Protože ty peníze z BTC již asi nikdy nedostanou zpět. Nebo si snad myslíte, že když Tesla hodí na trh BTC za miliardu, tak se najde kupec? Nenajde a cena půjde hodně rychle dolů.

  -7
  • Denní trading volume bitcoinu se pohybuje okolo $50 miliard a patří tedy mezi likvidnější trhy. Například denní trading volume $tsla je přibližně stejný. Tedy prodat nebo nakoupit takovou částku pro zkušené instituce v horizontu například týdne není problém.

   0
  • @maroun2 Dnes možná, ale co za 10 let, až bude stát BTC 1 milion USD? Pak bude mít Tesla hodnotu v BTC tak astronomickou, že prostě to prodat nepůjde ani po částech.

   0
  • Jak hrozný problém, vydělal jsem tolik, že bude trvat déle to z tama dostat :) 1. Když by se cena zvýšila, jak navrhujete, tak se podobně zvýší i obchodováný objem. Jenom se podívejte na historii jak se objem zvyšoval. Také, pokud se zvýší o tolik cena, tak se zvýší I popularita, takže je pravděpodobné, že některým dodavatelům bude moct platit i v btc. V každém případě nevidím důvod, proč by měl být problém s likviditou.

   +2
  • @maroun2 O Arboletu jsem si také myslel, že udělá díru do světa a bude tu dlouho a kde je dneska?

   0
  • Jak to souvisí? Chcete srovnávat nějakou společnost-letadlo s jediným peněžním skutečně decentralizovaným projektem, který funguje? Navíc, já jsem se Vás nesnažil přesvědčovat o tom, že Bitcoin je super. Jenom říkám, že ho není problém prodat a s největší pravděpodobností ani nebude v budoucnu.

   0
 • Nejvíce je snad očekávaný Twitter, ale slibně vidím Netflix a Amazon 😉

  0
  • Na Bitcoinovém kanálu autor zmiňoval, že by to mohl být i Oracle, kde držím pozici. Ale nevím, jestli z toho mám být vyděšený nebo nadšený. 😁 ..Každopádně, ten Netflix by mi smysl taky dával :-)

   +1
 • V listopadu jsem psal článek, že smýšlení o bitcoinu se změnilo a že už pro mnohé to není vnímáno jako spekulace, ale jako rezervní aktivum. ( https://roman2.substack.com/p/26-je-bitcoin-pedraen ). Tento trend bude dále pokračovat a bude se přidávat stále více společností.

  0
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím