14.03.2021 4 minuty čtení

CEO Kraken říká: Bitcoin bude stát do 10 let 1 000 000 dolarů. Proč si je svou předpovědí tak jistý?

Cena bitcoinu se během včerejšího dne dostala až za hranici 61 000 dolarů a množí se hlasy řady odborníků, kteří mu předpovídají v dohledné době růst přes 100 000 dolarů a v blízké budoucnosti pak až sedmiciferné ceny.

Zdroj: Twitter Jesseho Powella

Bitcoin prodělal na konci února a začátkem března výraznou korekci. Poslední týden však byl už ve znamení opětovného růstu a během včerejška překonala jeho cena 61 000 dolarů. Podle řady odborníků však jeho růst zdaleka není u konce. Generální ředitel kryptoměnové platformy Kraken, Jesse Powell, uvedl, že si myslí, že by mohla cena bitcoinu snadno překonat hodnotu 1 000 000 dolarů. „Když budeme nadále měřit cenu bitcoinu v dolarech, můžete snadno uvěřit, že jeho cena může stoupat až do nekonečna,“ uvedl doslova Powell.

Poletí cena bitcoinu dále nezadržitelně vzhůru?

V posledních několika měsících, kdy cena bitcoinu i přes výraznou korekci rostla, se nechala slyšet řada analytiků i zastánců nejstarší kryptoměny, že by mohla už v letošním roce jeho cena atakovat hranici 100 000 dolarů. O této částce hovořil například zakladatel SkyBridge Capital, Anthony Scaramucci. Někteří pak hovořili i o vyšších částkách. Analytici Citibank například bitcoinu věští v letošním roce cenu 300 000 dolarů.

Poté, co se cena bitcoinu dotkla předchozího historického maxima 19. února se nechal slyšet ředitel nejstarší kryptoměnové burzy, že věří, že se cena bitcoinu může v této dekádě dostat až na 1 milion dolarů.

Mnoho lidí přitom zatím o sedmimístných cifrách v případě bitcoinu moc nemluví. Zakladatel sanfranciské burzy a její momentální výkonný ředitel uvedl, že „skuteční věřící“ si myslí, že může bitcoin nahradit v budoucnu všechny globální měny. „Skuteční věřící vám řeknou, že cena bitcoinu poletí až na Měsíc a posléze na Mars, a nakonec se stane jedinou globální měnou,“ doslova prozradil Jesse Powell v rozhovoru.

Kromě toho také prozradil, že Kraken uvažuje po vzoru Coinbase o vstupu na burzu. Kraken má přitom momentálně podle posledního kola soukromého financování hodnotu přibližně 10 miliard dolarů.

Vývoj ceny bitcoinu za poslední měsíc. | Zdroj: Coindesk.com

„Dlouhodobé trendy ukazují, že jsme stále daleko od vrcholu tržního cyklu“

„Historické price actions ukazují, že korekce býčího trhu bitcoinu se obvykle pohybuje mezi 70-90 %. Při zkoumání dlouhodobých trendů dospěli naši analytici k závěru, že jsme stále daleko od špičky rostoucího tržního cyklu,“ uvedl Powell.

Analytici Krakenu využili při svém zkoumání řadu technických indikátorů včetně logaritmické regrese bitcoinu, hodnoty volatility nebo závislosti cen bitcoinu na vývoji dalších digitálních aktiv a jejich krátkodobý závěr je nespecifický, ale jasný – bitcoin by měl i nadále v blízké budoucnosti růst.

Powell je pak nesmírně optimistický zejména ohledně stálého růstu ceny bitcoinu vyjádřené v dolarech. „Americký dolar, jak ho známe dnes, je pouze 50 let starý a už vykazuje známky extrémní slabosti, myslím si, že lidé začnou brzo měřit ceny hlediskem bitcoinu,“ uzavřel svůj rozhovor Powell.

Ačkoliv nic z toho nevyslovil, je zjevné, že narážel primárně na nafukující se množství dolarů, které se nyní nachází v oběhu. Americká centrální banka nastartovala loni v březnu nevídané kvantitativní uvolňování. V průběhu loňského roku tak Fed napumpoval do ekonomiky přibližně 9 bilionů dolarů, což představuje 22 % obíhajících dolarů v ekonomice. Výhoda bitcoinu v porovnání s aktuálně nejrozšířenější globální rezervní měnou je přitom zjevná, jeho konečný počet je stanovený na 21 000 000 mincí.

Pokud by se tedy cena bitcoinu nadále měřila v dolarech a bude i nadále docházet k nafukování peněžní zásoby dolarů, pak je zjevné, že může jeho cena skutečně stoupat až do nekonečna a na této cestě dříve nebo později překoná i zmiňovanou hranici 1 000 000 dolarů za bitcoin. Pokud tedy neskončí bitcoin pouze jako neúspěšný experiment v propadlišti dějin. Stále více lidí je však přesvědčeno o opaku a čím bude tato masa lidí širší, tím větší je pravděpodobnost, že dosáhnou slova Jesseho Powella naplnění.

#kryptomeny #kryptomena #digitalnimeny #digitalnimeny #meny #bitcoin #digitalniaktiva #kraken #coinbase #cenabitcoinu #investovani

Hodnocení: +36
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Upřímně na tyto odhady cen nemá cenu vůbec brát zřetel. Analytici věřící v dlouhodobý růst bitcoinu si vždycky najdou důvody pro podpoření této hypotézy, podobně jako si gambleři z WSB vždycky našli důvod pro pokračování ceny GME až třeba k 5 tis. dolarů. Matematiku co by kdyby dokáže každej, ale řekl bych že jen pár lidí na světě ví co se s bitcoinem plus mínus stane. Osobně kryptoměny ve svém portfoliu jako malou spekulativní část mám a věřím, že dále porostou, ale tyhle odhady jsou dle mého jen teorie podložené mnohdy nesmyslnými scénáři. Člověk se na věc musí dívat kriticky. Jinak bezva článek, hezky napsáno (y)

  +1
  • díky :-) ..já s vámi víceméně souhlasím a co se týče podílu krytpoměn v portfoliu, rovněž to mám stejně.

   0
 • Většina z Vás vůbec netuší o čem Bitcoin je, ale hlavně že máte potřebu sdělovat svůj názor, jak tomu nerozumíte, tulipáni, atd... Nejdříve si o něm něco zjistěte, pak začněte rozumně debatovat. Takhle jen nadhazujete cizí názory o BTC.

  +1
  • já si naopak myslím, že je vhodné podporovat názory obou táborů, následně může vznikat plodná debata, takhle se podařiilo některým uživatelům, přesvědčit absolutního odmítače (mě), aby si nastavil alespoň drobnou pravidelnou investici do BTC (co kdyby náhodou?? ten bitcoin opravdu byl taková inovace, jak říkáte) ...já bych to srovnání s některými jinými bublinami v minulosti ale neodsuzoval...

   +1
  • @PatrikKudlacek nema cenu debatovat s někým, kdo to už odsoudil aniž by vůbec zjistil o co jde. Z toho jsem už vyrostl.

   -1
  • jak myslíte, na to máte samozřejmě právo 😁 občas to asi může být i ztráta času...

   +1
 • Taky si myslím, že budeme do roka na 10 bžilionech.

  +1
 • Upřimnĕ, já Bitcoinu a kryptomĕnám nevĕřím a považuju je za moderní "tulipománii". Ale vím, že je to asi hloupá myšlenka, když ze všech stran pořád slyším jak jsou kryptomĕny super a zanedlouho dosáhne Bitcoin bambilion 🤷‍♂️😃

  +1
 • To je mi pořádné hopium :) ale zrovna od CEO kryptoplatformy to snad nikoho nepřekvapuje.

  +1
 • Čau WGo komunito, jak si světová ekonomika představuje ten růst BTC? ? Až bude jeho cena 1mili $, tak budou na světě miliony multi milionářů? Vždyť tahle představa je.... nepředstavitelná. Každý druhý Franta Vomáčka, co koupil BTC za 50tis Kč v červenci bude mít 5 mili Kč? A to ještě říkám relativně střídmá čísla. Víme, jak to chodí v USA...Zabýval se touhle problematikou někdo, když se všude střílí tyhle astronomické předpoklady?

  0
 • Do střednědobé budoucnosti potřebuje bitcoin vyřešit problém vysokých poplatků. Dokud bude transfer i minimálních částek zatížen poplatky v řádu dolarů, tak hrozí, že bude postupně nahrazen něčím, co bude flexibilnější. To platí i o ethereu. Otázka je také, co se stane s cenou, až bude covid vyřešen a v USA přestanou chodit poukázky na dolary z tiskárny....

  0
 • Jak všichni tvrdí, že to bude stát nekonečno,tak korekce je na spadnutí a možná více než padesátiprocetní.

  0
 • Vůbec nevím, co si o Bitcoin myslet. Ale jelikož i v době Covidu, podle studií, bohatý dále bohatli a chudý klesli na hranu existence, tak si myslím, že bitcoin klidně může růst až do nebes, hnaný nejbohatší třídou. Každopádně by měli vymyslet nějaký drobný Bitcoin, jestli Musk chce přijímat platby za auta i ve formě Bitcoinu.

  -3
  • Satoshi jsou drobné bitcoinu :)

   +9
  • S tím že by měli udělat levnější Bitcoin, tak už dávno existují třeba Litecoin nebo Ethereum. A Bitcoin se dá dělit, můžete si koupit Bitcoin třeba za tisícovku. A ve formě Bitcoinu přijímá platby už i Alza.

   +3
  • @martinammer zdravim, díky za nové informace.

   0
  • Mínus jsem zde dostal možná za neznalost Bitcoinu, o Satoshi jsem ještě neslyšel. Co se týče Litecoin anebo Ethereum, tak jsem si myslel, že to jsou samostatné kryptomeny. To že se dá bitcoin dělit jsem nevěděl. Každopádně za zbytkem co jsem řekl si stojím, chudí a bohatí a rovněž že Bitcoin může růst do nebes.

   0
 • To jak Amerika pumpuje dolar. Vše bude dražší. A kryptoměny jsou další alternativa kam dávat peníze. Fandím bitcoinu.

  0
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky