14.01.2021 5 minut čtení

Citibank předpovídá, že bitcoin v letošním roce překoná hranici 300 000 dolarů. Může se mu to povést?

Analytici americké Citibank nejdou pro bombastické vyjádření daleko a nyní se pustili do predikce ceny bitcoinu. O jaký předpoklad své tvrzení opírají?

Bitcoin i další kryptoměny se opět těší obrovské popularitě díky masivnímu růstu v roce 2020 a prvním týdnu letošního roku, kdy se bitcoin obchodoval dokonce za cenu přesahující 40 000 dolarů. Následně přišla korekce ceny, ale nyní se opět vrátil na vzestupnou trajektorii (14.1. 12:30). Stále více lidí se tak ptá, kde se může tento růst zastavit?

Na bitcoinu je zajímavé, že až na výjimky, kdy explozivně roste jako nyní nebo na konci roku 2017, není předmětem většího zájmu mainstreamových investorů.

Co na bitcoinu lidi láká? Zjevně se jedná o…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +30
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Já bych to naopak doporučil naprostým začátečníkům. Když si někdo vloží pár korun do bitcoinu tak začne zjišťovat co to vlastně je. Poté se nevyhnutelně dozví co jsou a jak fungují peníze a to je ten největší benefit. 👍

  Peníze vložený do bitcoinu je lepší předem odepsat. Beru to jako Sportku.

  +4
  • takhle, mě je také bližší spíše váš pohled, ale aktuální vývoj je takový jaký je, proto jsem se snažil být v rámci článku objektivní.

   0
 • Ja z BTC i ETH už “vylil” svuůj vklad a držím v něm tedy už jen zisk. A dle mých propočtů pokud by bitcoin vylezl zhruba někde k částce kteoru uvádíte vy(koelm 300 000 USD ) tak tam jsem pŕipraveny 90% své zbylé pozice pustit a koupit si za svuj zisk auto, což může znít jako špatné rozhodnuti(přelít aktivum do pasiva) nicméně ja beru v potaz, že až se to stane tak již mohu mít rodinu( byl by potreba kocarek atd) a uplne si nemyslim ze by to se mnou moje ”jedničková” Fabie z roku 2007 mohla táhnout ještě dalších 5 let. Mám ji teprve půl roku jako svem první auto, jelikoz jsem nechtěl dávat za první auto čerstvě po řidičáku příliš mnoho svých úspor.

  0
  • to věřím, že už bylo při tomto růstu možné :-)) ..no já na svůj první vůz po řidičáku stále čekám 😁 asi příjde až s tou rodinou, takže naprosto chápu :-D

   +1
 • Trošku mě mrzí, že se pořád píše jen o bitcoinu, přitom je tolik výborných projektů v tom krypto světě. Nevím jak moc to lidé ví nebo ne, ale v dnešní době lze už i na bitcoinu mít tzv. pasivní příjem. Samozřejmě sebou přináší i riziko ztráty, protože slavná poučka "nemáš privátní klíč nemáš bitcoin" pořád platí. Já třeba využívám, mimo jiné, jakoby "tříměsíční termínovaný vklad BTC" s úrokem 6,5%.

  0
 • ..taky bych to měla sklon brát jako Sportku.. ** (((Ema)))

  0
 • ..** Nevím, proč je u mě připsáno - odstranit .. ** ?.. díky

  0
 • **.. můj ,,názor,, je ten, že nemám vůbec s ničím, žádnou zkušenost.. s penežnictvim.. s bankami a s ničím..** nemám nikoho, kdo by za mnou a při mě stál.. a pomáhal mi.  Jsem absolutní začátečník a nevím, čemu se říká ,,vložit pár korun**,,. Probíhá u mě parádní transformace a užívám si to, tak možná jsem teď srandovnē troufalá .. * (((Ema))) ..

  0
  • Máte internet, zdrojů je spousta....stačí se do toho jen pustit ;)

   +1
  • Bitcoinovej Kanál na youtube ;)

   0
 • Já bych to jako adrenalin doporučil, pokud jste schopni s úsměvem odpískat 5% vašeho kapitálu, tak proč ne...  kdo v březnu nakoupil za 1, má 6, ale další březen muze mít jen 1/2 z te 1 :)

  0
  • to máte pravdu. :-) ..za mě je důležité, co z toho budu mít třeba za 20 let. Bohužel, bych asi nevydržel dnes zainvestovat a pak sledovat netečně dvě dekády tu volatilitu :-D

   0
  • Kdo nevydrží 5% propady (což je v kryptu naprosto běžné na denní bázi), nezaslouží si >100% zisky 😄

   0
  • @martinDraha tak nezbývá mi než souhlasit no 😁

   0