Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
22.02.2021 5 minut čtení

Tenhle investor začal akcie Tesly nakupovat za 7,50 $. Dnes ve 39 odchází do důchodu s 12 miliony $

Možná už jste na pojem "Teslanaires" někde narazili. Jde o termín, který loni začal být používán pro dolarové milionáře, které stvořil růst akcií Tesly. A tohle je jeden z nich, kterému jeho netradiční přístup přinesl velmi sladké ovoce.

Skoro se mi chce říct "Tohle doma nezkoušejte!". Hlavně proto, že diverzifikace patří ke zcela esenciálním základům investiční teorie, o níž se mluví zas a znovu, byť zároveň samozřejmě existující výjimky potvrzující pravidlo, jako je třeba akciové portfolio Berkshire.

Brát takovéto jednotlivé příklady jako pádný argument, proč je v pohodě mít veškerý svůj kapitál alokovaný jen v bitcoinu, nebo jen ve zlatě, anebo jen v akciích Tesly, nicméně nezní jako příliš rozumné finanční rozhodnutí.

Jistý Jason DeBolt, bývalý zaměstnanec Google a…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +20
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Ano, tyto příběhy se stávají. Ale je třeba si uvědomit, že jich je doslova a do písmene pár kousků. Na druhé straně je mnohonásobně více těch, kteří nedopadli. A o těch se většinou nepíše.

    +1
  • @tomasdurcak A mě se zdála akcie na 500USD už moc drahá tak jsem čekal a čekal a čekal... To celé bylo ještě před splitem. A nyní po splitu a po letošním velkém propadu ceny akcie TSLA, jsme stále na ceně přes 700USD. Už si ji nikdy nepořídím. Nevadí. Nejde o sběratelský předmět. Jsme na trhu proto, aby jsme něco vydělali. Je mnoho jiných příležitostí, jen je třeba mít oči pořád otevřené. PS: stejně mu závidím 🙂 🙂 🙂

    0
Doporučené příspěvky
9 minut
9 minut
7 minut
4 minuty
3 minuty
3 minuty
7 minut
6 minut
6 minut
7 minut
8 minut
5 minut