Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
20.02.2021 9 minut čtení

Střípek z praxe spekulanta

Tak jsem si v chlívečku pro starší věkem na místní diskuzi postěžoval, že je tu málo konkrétních článků z denní praxe investorů, spekulantů...No tak s tím něco zkusíme udělat, nebo ne?

Impulzem k napsání tohoto příspěvku bylo přečtení článku zde na WG s názvem:

Spekulant, jež se stal závislým na obchodování a přišel o 70 000 $ z úspor, má radu pro všechny nové investory a hlavně následná diskuze k tomuto článku.

Jako vždy, nevím proč, kdykoli se jedná o krátkodobé spekulace (nebo intradenní obchodování, říkejme tomu, jak kdo chce) se v diskuzích strhne pěkná mela. Spousta diskutujících zaručeně ví, že denní spekulace jsou špatné, prostě  fuj, a na druhé straně spousta zastánců tvrdí opak. Mnoho z nich popisuje co by“správný“ obchodník měl,…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +20
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Uvítal bych nějaký článek / seriál o opcích. Chtěl bych se o tom dozvědět víc a tak trochu je to pro mě stále španělská vesnice.

  +4
  • O problematice opcí existuje spousta kvalitních a také spousta těch méně kvalitních, až zavádějících informací napříč celým internetem. Pohrávám si s myšlenkou seriálu, kde bych se věnoval několika mýtům okolo opcí a hlavně, jak tento nástroj použít při budování dlouhodobých portfolií. A to jak pro nákupy akcií, jištění portfolia (což myslím bude aktuální téma v blízké turbulentní budoucnosti), popřípadě dodatečných přijmú z již držených titulů. Žádné složité opční strategie a spekulace, nejsem opční obchodník, pro mne je to pouhý jeden z mnoha možných nástrojů, ale věci, o kterých by měl  dle mého, mít povšechnou znalost každý běžný investor. Protože opce můžou být dobrý sluha, ale také, jak tuším někde napsal i W.B. „nástrojem hromadného ničení“. Mimochodem, to od něj bylo trochu licoměrné, neboť je sám používá, ale asi to myslel v kontextu, kterého jsem svědky v přímém přenosu například na GME.

   +6
  • @SteveMcTomato Ano, ano, to by bylo super. Přesně toto bych uvítal.

   0
 • Perfektní článek! Konečně něco, co není ve stylu "Kupujte jen ETF, protože Opce jsou špatné".

  +3
 • Díky za tenhle osobní příspěvek 🙏 Naprosto souhlasím, každý je jiný, každý má svůj styl a všechno je to jen o tom, jestli ten člověk ví, co dělá.

  +1
 • Díky za super článek! Taky bych uvítal nějaký seriál o OPCích, protože jak píšeš - na netu i jinde je spousta kvalitních, ale i nekvalitních informací, tak by neškodilo si přečíst něco ucelenýho od někoho, kdo OPCE používá jako jeden z nástrojů.

  0
 • Super :-) Prosim viac clankov od autora, tiez by ma zaujinali opcie, konkretne priklady obchodov, a celkovo aj trosku iny pohlad na investovanie. Vdaka :-)

  0
 • @SteveMcTomato Díky za text, přesně na tohle jsem se od vás těšil a jsem rád, že tady máme zastánce krátkodobějších spekulací. 👍 Nejen kvůli pluralitě názorů, ale i kvůli inspiraci. 😉

  0
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím