Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
20.02.2021 8 minut čtení

Komunitě WallStreetBets se zalíbil Palantir: Proč jsem s nimi tentokrát ochoten souhlasit?

Po relativně "klidnějším" týdnu se ve vodách WallStreeetBets na Redditu začíná rodit další akcie, která by se mohla stát miláčkem zdejší více než 9milionové komunity. Jde o specialistu na datovou analytiku s loňským úspěšným IPO, společnost Palantir.

Palantir tento týden zveřejnil své výsledky hospodaření za 4. kvartál, jež investorská komunita aspoň soudě dle pohybu ceny zpočátku vyhodnotila jako zklamání. Sešup ceny trval celkem 6 obchodních dní a skončil ve čtvrtek poté, co se k výsledkům přidal i konec zákazu obchodování, který uvolnil pro možný prodej 80 % (1,8 miliardy) všech akcií v oběhu. A někteří investoři samozřejmě přistoupili k výběru zisků.

Od chvíle, kdy Palantir v úterý 16.2. zveřejnil své výsledky, tak cena do čtvrtka ztratila přes 16 %. Jenže tento výprodej očividně…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +33
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Bezva článek, díky! Pokud jsem jej správně pochopil, je očekáván poměrně rychlý růst krátkodobý (nejen kvůli WBS) i dlouhodobý. Ostatně zmíněná čísla tomu nasvědčují...

  Osobně mi trochu vadí, že PLTR zřejmě (?) pracuje s daty trochu ve stylu "big brother is watching you". Váhám, jestli tohle podporovat (podobně jako u zbrojních či cigaretových akcií), byť z toho kouká slušný balík peněz. No, asi je to každého svědomí (už se to tu dříve také řešilo)...

  +2
  • Mám i zbrojaře a nestydím se za to. Až za pár let vypukne válka o nerostné suroviny ve vesmíru, poletí jejich akcie na Měsíc :))

   +1
  • @Dalibor007 Otázka morálky/etiky je hodně individuální, a to do té míry, že si to každý musí (měl by si) určit sám a nikdo mu do toho nemůže moc mluvit. Je pravděpodobné, že spolupráce s armádou či letectvem asi nebude jen křišťálově čistá... na druhou stranu oficiálně nic negativního neexistuje, jde většinou o domněnky a spekulace. Takže jak říkáte, každý si musí priority srovnat sám.

   +3
  • @tomasdurcak To by člověk dnes nemohl investovat do ničeho, pokud ať už produkt "zabíjí" na přímo a během sekund (střelné / výbušné) nebo dlouhodobě ničí planetu, faunu a floru (hlavně tu která není vidět) (Třeba Petky od CocaColy). Jsem toho názoru, že pistol sama o sobě nikoho nezabije, vždy je k tomu potřeba člověk.

   +6
  • @MBlack Souhlasím s vašimi komentáři. Byla to jen taková "poznámka pod čarou".

   +1
 • 💎🚀💎🚀💎🚀

  +1
 • A s čím vlastně souhlasíte?

  0
  • @R72 S tím, že nákup Palantiru dává smysl a není to jenom nějaká vymodlená společnost, která by mohla růst, protože "lol pojďme to full yolo nakoupit, ať je sranda".

   +5
Doporučené příspěvky
5 minut
6 minut
7 minut
5 minut
8 minut
6 minut
6 minut
8 minut
6 minut
6 minut
10 minut
6 minut