Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
17.02.2021 6 minut čtení

Které 3 kryptoměny kromě bitcoinu pravděpodobně přežijí a budou spoluutvářet naši budoucnost?

Bitcoin je nejstarší kryptoměna, trendsetter, dominantní hráč, v podstatě benchmark pro všechny další kryptoměny. Jeho úspěch ale inspiroval řadu vývojářů, aby přišli se svým vlastním kryptoměnovým řešením. Které další se jeví zajímavě?

Než se podíváme na jednotlivé kryptoměny blíže, pro začátek bychom si měli vysvětlit, co to vlastně kryptoměna je. Jedná se o virtuální nebo digitální peníze, které mají formu tokenů nebo „mincí“. S některými kryptoměnami už je možné běžně platit třeba i kartou – průkopníkem v této oblasti je #Visa, jiné jsou přijímány internetovými obchodníky, tisíce dalších však zatím jako prostředek klasické směny nefungují.

První část slova kryptoměna odkazuje na kryptografii, která umožnuje vytváření digitálních měn a provádění finančních…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +25
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Ethereum a Litecoin jasně... Pak je to hodně risky 😉 snad se povede dosáhnout cíle LINK.

  0
 • Než padla minulá bublina v roce 2018 také jsem věřil LTC, ale už mu nevěřím. Jednak zakladatel Charlie Lee se zbavil všech svých LTC a jednak je pravdou, že oproti BTC nepřináší nic nového.

  O Cardanu se také dost mluvilo v roce 2018, ale víceméně to jsou jen keci akademiků, nic pořádně nevzniklo a jsou to jen myšlenky, které už trvají 5 let?

  0
  • a vy investujte pouze do BTC nebo tam máte nějaké zajímavé tipy na potenciální investici? :-)

   +1
  • Je levnější, než BTC, je ho více a má rychlejší transakce a co odešel Charlie Lee, tak je to terpvé druhá kryptoměna, která žije vlastním životem po BTC, což si myslím, že do budoucna bude hrát velkou roli. Já zase věřím, že může být po boku BTC velice dobrým partnerem. BTC vypadá momentálně spíše jako uložitel hodnoty, než jako svižný platební systém.

   +2
  • @Nevermo Díka za doplnění :-)

   0
  • @PatrikKudlacek V roce 2018 jsem nakoupil nějaké menší altcoiny, ale ty jsou dneska skoro na bodu mrazu. Možná bych zmínil IOTA, o které se mluvilo v souvislosti využití s internetem věcí, ale u ní se v podstatě taky nic moc nezměnilo a vývoj nijak nepokročil, takže asi z toho taky nic moc nebude. Dneska už nové altcoiny vůbec nekupuji, mám jen BTC.

   0
 • To the MOON! 🚀

  0
  • já jsem si musel vypnout všechna upozornění na appkách, které používám k investování, jsem zaspamovaný bitcoinem 😁

   0
  • Jde to až moc rychle. Aby nebylo za pár týdnů Back to reality :-/. Uvidíme. Jak píše Patrik, je třeba k tomu přistoupit odpovědně. Já úplně vidím americkou mládež, která hystericky utrácí velkou část svých příjmů za bitcoin...šílená představa...

   +1
  • @reznicekjan1 já má taky jednu zkušenost... na instagram moc času netrávím, ale třeba včera jsem tam zašel a rádoby "influencery", které si přečetly tak možná pár nadpisů investičních článků, tam sdílejí, jak nakupují BTC investovaly do GME apod... 😁😁 to asi hovoří za vše...

   +1
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím