Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
04.02.2021 2 minuty čtení

Opakované úkoly v CRM

Pro našeho klienta jsme nedávno obohatili CRM o funkcionalitu zadávání Úkolů o tzv. Opakované úkoly. Jsou to vlastně činnosti, které provádíme pravidelně v určitém intervalu. Například pravidelné kontroly, pravidelné odesílání marketingových materiál

Pro našeho klienta jsme nedávno obohatili CRM o funkcionalitu zadávání Úkolů o tzv. Opakované úkoly. Jsou to vlastně činnosti, které provádíme pravidelně v určitém intervalu. Například pravidelné kontroly, pravidelné odesílání marketingových materiálů, apod.

 

Vytvořením tzv. Opakovaného úkolu odpadá nutnost vytvářet pokaždé nový úkol, v podstatě stále se stejným zadáním, jen s jiným datem realizace. Navíc všechny vytvořené opakování úkolu se automaticky zobrazují samostatně v kalendáři uživatele.

 

Každé opakování je v podstatě v systému samostatný úkol s datem příslušného dne. Můžeme tak evidovat ke každému opakování (příslušnému datumu) detaily, které se týkaly přímo tohoto konkrétního opakování.

 

Máte zájem o představení CRM systému? Neváhejte nás kontaktovat na info@autocrm.cz 

 

AutoCRM je systém, který využívá více jak 50 tis. firem po světě. Je pod Open Source licencí a tedy platíte pouze za implementaci systému to společnosti. Systém uspokojí i náročné klienty o více jak 200 zaměstnancích či větší společnosti, kde každý tým má specifický systém. V systému  najdete: Kanban Board, projektové řízení, CRM a vztahy se zákazníky, newsletter, sofistikované nabídky, fakturační systém,  přehledný kalendář s úkoly, schůzkami i voláním, provázané produkty, dokumenty, znalostní báze a spoustu dalších. Jedná se o modulární systém a tedy jednoduše jej lze upravit dle přání zákazníka.

Hodnocení: +1
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím