8 minut čtení

Glosa: Online "gangy" retailových investorů si z akciových trhů dělají továrnu na bubliny

Minulý týden nám na akciovém trhu připravil další ukázku jednoho trendu, který se tam v posledním roce poměrně rozmohl. Jestli je dobrý, nebo špatný, posuďte sami. Je ale na místě o něm vědět a mít se před ním na pozoru.

Možná si ještě pamatujete, jak jsem na začátku roku dal GameStopu palec dolů jakožto společnosti s nejistou budoucností, která zkostnatěla u prodeje her v kamenném obchodu, zatímco ji dnešní herní trendy jako streaming, esport a digitální prodeje her tak trochu míjejí.

Tak pokud byste mě tehdy neposlechli a nakoupili si akcie $GME za tehdejších ani ne 20 dolarů, zřejmě byste dnes pořádně koukali. Zatímco text píšu, jejich hodnota je na 91 dolarech, jen dnes již stoupla o více než 40 % a od chvíle, co onen text vyšel, vzrostla o 353 %.

Ale ne proto, že bych přehlédl nějaký zásadní fundamentální fakt, který nyní z GameStopu udělal neodolatelný nákup celé Wall Street. Kdepak, celý tenhle masivní "short squeeze" paradoxně pochází z hlavy komunity zvané WallStreetBets, která sídlí na Redditu.

Kluci a holky asi sedí doma a nudí se, a tak čas od času podnikají hromadné, koordinované "loupeživé" výpravy na konkrétní akcie, které jsou schopni bez ohledu na to, že daná firma třeba stojí na pokraji bankrotu, vytáhnout do astronomických výšin. Loni se jim například podařilo zařídit výrazný růst akcií tehdy již zkrachovalé autopůjčovny Hertz a mají prsty rovněž v obrovských růstech akcií Plug Power, AMD, NIO či Tesla.

Je to vlastně spíš taková skupinka odhodlaných (a očividně i majetných) trollů, kteří se baví tím, že si tu a tam vyberou nějakou oběť nebo názor starších institucionálních investorů, které považují za "boomery" (nejčastěji někoho, kdo tvrdí, že určitá akcie nemá šanci růst, protože daná společnost za moc nestojí) a rozhodnou se mu ukázat, jak moc se ve své úvaze mýlí.

Tentokrát se obětí stal Andrew Left, hlavní editor známého shortujícího akciového aktivisty Citron Research, který si dovolil veřejně oznámit, že shortuje akcie maloobchodního amerického prodejce videoher GameStop. Tato informace se dostala na zmíněný subreddit, kde se uživatelé mezi sebou 13. ledna vzájemně vyhecovali, aby všichni vyrazili tyto akcie hromadně nakoupit a zároveň vyzvali i širší komunitu retailových investorů, aby se k nim přidali. Výsledkem byl růst o 57 % ještě tentýž den. A než trhy o den později 14. ledna uzavřely, dotáhla tato akcie svůj dvoudenní růst na 100 %

Left na to minulý týden zareagoval slíbením livestreamu, v němž by všem odhalil 5 důvodů, proč GameStop spadne zpět na 20 dolarů a proč jsou všichni, kdo ho zrovna nakupují, "hlupáci". To ale neměl dělat. Zažehl tím totiž další vlnu smluvených hromadných nákupů.

A jak už jsem zmínil výše, snaha vyhnat z tohoto titulu všechny možné prodejce se zvrhla v tak urputnou euforii, že dnes je akcie o více než 350 % výš. Ano, GameStop na začátku roku zareagoval na výzvu investičního aktivisty Ryana Cohena, zakladatele Cewhy, a umístila jej a další dva nové členy do svého představenstva - zřejmě ve snaze začít svůj byznys směřovat více do online prostředí.

To ale samo o sobě není žádnou zárukou toho, že se zkostnatělý byznys GameStopu, stojící dnes stále primárně na kamenných obchodech, dokáže svižně transformovat do digitálního prostředí a zároveň zde ve tvrdé konkurenci velkých hráčů uspět. Jinými slovy, jde o trestuhodně velkou bublinu, která dost možná jejím tvůrcům vynese hezký zisk, ale hromada naivních spekulantů, kteří letu ceny k nebesům neodolají, zřejmě přidělá nejednu vrásku.

Při dnešním pohledu do zmíněné Redditové komunity ale rychle dojdete k názoru, že tady o žádné fundamenty nebo racionální pohled na věc nejde:

 

"Tohle neprodám, dokud GME nebude aspoň za 1000 $!"

"Gratulace GME gangu!"

"Kdo se těší na pondělí?!"

"Sakra, přestaňte prodávat, kreténi!"

"To my jsme teď kapitáni!"

"Neprodávám! BB až na Měsíc!"

"Návod pro boomery říká, že bych za GME neměl dát víc než 7 $"

Hledáte-li zde nějakou smysluplnou analýzu, jste na špatném místě. Tady se nakupuje prostě proto, že kluci a holky můžou naštvat nějakého jednoho neznámého obchodníka, který jim nic neudělal.

Mimochodem, v případě Lefta a jeho Citron Research už nejde pouze o nějaký neškodný short squeeze. Left v pátek na svém novém, dočasném twitterovém účtu oznámil, že jeho společnost již nadále nebude zveřejňovat žádné komentáře týkající se společnosti GameStop. Ne proto, že by již nevěřili své investiční tezi, ale kvůli rozzuřenému davu, který tuto akcii aktuálně vlastní.

Dále uvedl, že tito euforičtí trollové během své nákupní horečky ještě bokem stihli údajně spáchat několik zločinů, mezi něž má patřit i "terorizování" jeho rodiny. Původní twitterový účet Citron Research se zároveň stal obětí hackerského útoku.

Sečteno a podtrženo, kdyby Left mohl, zřejmě by raději o GameStopu pomlčel. Možná jste si rovněž z názvu vláken na Redditu všimli, že tahle komunita aktuálně nepumpuje peníze jen do GameStopu, ale také do BlackBerry. Tam už se jim cenu akcií podařilo vyhnat o necelých 200 % a v době psaní tohoto textu je akcie jen za pondělní seanci v plusu o více než 44 %.

Davové chování, s kterým je dobré počítat

Vlastně ani nechci tuto novinku mezi retailovými investory hodnotit. Z jejich diskuzí nicméně vyplývá, že to žádní chytří ani zkušení investoři nejsou. Spíš to na mě působí jako skupina unuděných lidí, kteří zjistili, že když se jich sejde dostatečně velký počet, nepotřebují žádné akcie studovat, ale stačí, když se dohodnou, kterou akcii budou hromadně nakupovat a mohou si takto uměle vyrobit růsty v řádu stovek procent.

Zároveň si vychutnávají skutečnost, že si jejich chování všímají média a píše se o nich téměř všude. Dodává jim to pocit moci a kontroly nad trhy, což velmi pravděpodobně znamená, že budou mít chuť uchylovat se k podobným kaskadérským kouskům stále častěji. A zároveň věří, že jde o šanci, jak si společnými silami a hecováním všech okolo mohou vydělat pohádkové bohatství.

Byť s velkou pravděpodobností nejde o legální jednání, burzy na to zatím reagují pouze standardním způsobem. Tedy tak, že obchodování s akciemi GameStopu bylo minulý týden několikrát kvůli masivní volatilitě pozastaveno.

K něčemu podobnému však v relativně krátkém čase dochází již po několikáté, a tak si myslím, že jde o trend, o němž by dnes každý aktivní investor měl mít povědomí. Už jen proto, že pokud byste náhodou podobně jako někteří další analytici mimo Lefta došli rovněž k názoru, že GameStop za moc nestojí a nedej bože se ho pokoušeli shortovat, mohli byste se v posledním týdnu nehezky spálit.

Vědět o tom, že tyhle "retailové gangy" dnes existují a tu a tam nějakou akcii z nudy a chuti někomu zavařit nafouknou, se nicméně vyplatí, i když jste zrovna long. Jelikož tyhle výstřelky tak jako každý jiný short squeeze dříve či později končí tím, že si partička, která to celá začala, hromadně vybere zisky, což cenu akcie kvapem srazí zpět na původní hodnotu před tím, než davové šílenství započalo.

Toto chování bylo doposud známo spíš z drobnějších mimoburzovních trhů, kde se obchodují penny stocks. Loni se však naplno přesunulo i na větší společnosti s valuacemi v řádech miliard dolarů a dnes už jde o fenomén, který je chtě nechtě součástí burzovního dění.

Tak nevím, jestli se brzy nevyplatí nekontrolovat v rámci analýzy i tyto online trollovací komunity, aby se člověk ujistil, že se zrovna nechystají pohrát si zrovna s akcií, která ho aktuálně zaujala.

---

Jak se na tohle chování díváte vy? Vadí vám, nebo byste byli ochotní se s podobnou skupinkou na nějakém vyhroceném nákupu také svézt? Zároveň si říkám, co na takové pohyby asi říká vedení dotčených firem... a zda se akcionářů, kteří tuší, že tahle loď se možná brzy potopí, náhodou rovněž nezmocňuje chamtivost a chuť svůj podíl lukrativně prodat.

V důsledku to považuji mimo tištění peněz a velké vládní stimuly za další důvod, proč se dnes z shortování akcií stává stále větší tabu a stále rizikovější kratochvíle. Jak by se mi do shortu akcií moc nechtělo ani před 2 lety, dnes bych se do téhle disciplíny nepouštěl ani omylem. Nejen kvůli tomu, že většina trhů neustále roste a roste, ale vlastně zároveň nikdy nevíte, kdy se někde v nějakém online chatu partička pár stovek či tisíců investorů rozhodne, že si zpříjemní den a vám při tom čistě náhodou vypucuje obchodní účet.

#investovani #gamestop #shortsqueeze #citronresearch #andrewleft #reddit #wallstreetbets #euforie #trollove #glosa #bublina #blackberry

Hodnocení: +50
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Aktuálně držím 1000 ks akcií této společnosti short a neriskuji ani cent, jinými slovy nemohu prodělat, pouze získat :) 

    Omlouvám se za trochu zavádějící úvod, ale chtěl bych ukázat trochu jiný pohled na shortování , zejména titulů, kde jejich raketový růst nemá z pohledu fundamentu žádné opodstatnění a naopak jsme vnitřně přesvědčeni o opaku, zejména poté, když se objeví podobné partičky znuděných děcek. A navíc je to i docela zábavné a nestojí to příliš peněz. A jsem rád, že se zde objevil tento článek, protože to mohu demonstrovat na konkrétním titulu a konkrétním obchodě.

    V pátek 22.1. těsně po otevření marketu v 15.30 zadávám limitní příkaz ke koupi 25 ks put opcí se strikem 10 usd, a expirací 19. 3.2021 a to za cenu 0,15 usd/opci. Takže to celé mne stojí 400 usd včetně komisních poplatků. To je zároveň celková částka. kterou mohu v tomto obchodě prodělat. Co jsem si za ty peníze koupil? Tak ovládám 2500 ks akcií a zároveň jsem si koupil cca 2 měsíce času na to, aby se můj obchod vydal mým směrem. Zhruba okolo 17 hodiny jsem byl postupně vyplněn a jsem v trhu.

    Dnes se cena mé opce dostala krátce až na hodnotu1,0/opci a já na ceně 0,95/opci odprodal 10 ks. Takže na mém účtu přistálo 950 usd, odečteme pořizovací cenu na celou pozici a jsme na čistém zisku 550 usd a stále mám 10 ks opcí v trhu (1000 akcii daného titulu short). A to přitom akcie šly dnes zhruba 20% výše, a my jsme short. Zde totiž navíc vstoupila do hry zvýšená volatilita, díky které se nám naše pozice zhodnotila aniž by akcie šly naším směrem, Jak říkám: kouzlo :)

    Jen jsem tímto chtěl demonstrovat, že když někdo říká, že je v této době short , tak není bezpodmínečně nutné jej hned litovat...

    +27
    • @SteveMcTomato Díky za komentář a gratulace k pěknému tanci okolo $GME. Budu opakovat jednu svou podobnou včerejší výzvu, ale kdybyste tohle vydal jako článek, myslím, že by to mohlo být i pro ostatní, kteří třeba tady do komentářů nezavítají, byť GME nyní bedlivě sledují, docela poučné a inspirativní. ?

      +2
    • omlouvám se za drobnou chybu, psal jsem komentář v obchodních hodinách a asi jsem byl nepozorný, po odprodeji 10 pozic mi stále zbývá 15 opcí (1500 akcií short).

      0
    • @SteveMcTomato Jo, četl jsem to pozorně a taky mi to nevycházelo, ale bylo už pozdě a neměl sílu jsem to napsat. Chtěl jsem se ale zeptat - přes kterého brokera obchoduješ opce?

      0
    • @mrazjan Dlouhodobé investiční portfolio držím přes IB, a na hraní (spekulace) používám tastyworks , z dřívějších dob mi ještě zůstal broker ninja trader (dříve mirus futures) ale tam již jen microfutures a jejich kombinace :)

      0
    • @SteveMcTomato Hm, tak to vypadá, že na opce to bude muset být bohužel další broker.. Každopádně díky za odpověď

      0
    • @SteveMcTomato Můžu poprosit o update? Jakou tam máte teď cenu opce? Respektive mě už předtím zaujalo, že i když to byla LONG PUT opce, tak cena by měla klesat (čas + roste podkladové aktivum), ale cena opce rostla kvůli volatilitě. 

      Jestli jsem to dohledal správně, tak toho 22. byla cena okolo 42, strike byla 10, tak mě zajímá jak se to změnilo když to je teď cca 345

      0
    • aktualni cenu ted nemam protoze opce funguji pouze v obchodnich hodinach, ale vcera vecer byla pri close cca 1,55. Omlouvam se ale presne si to nepamatuji, neni to v tuto dobu podstatne. A ano mate pravdu, prestoze trh jede opacnym smerem, tak diky silene volatilite jsou tyto opce krasne v plusu (otevreny profit je cca 2300 na pozici) ale v tomto pripade mne zatim nezajima. Jinak casovy upadek je zanedbatelny, proto ta dvoumesicni expirace...

      +1
    • jinak toho 22.1. se cena pres den pohybovala od cca 0,11 az po cca 0.47 ale opet nevim presne, neni to dulezite , uz si to presne nepamatuji, ja byl postupne vyplnen na0,15

      0
  • Tady je přesně vidět, že nelze nakupovat akcie podle módnosti - že zrovna frčí... Je třeba se důsledně zabývat technickou a fundamentální analýzou, kontrolovat účetní výkazy. Pokud společnost nevykazuje mimořádné výsledky, neměla by mimořádně růst, pokud přesto mimořádně roste, něco není v pořádku...

    +12
  • Abych byl upřímný, každé ráno (nyní již delší dobu díky Home Office většinou ještě v koupelně) čtu Warengo newsletter a poté právě WSB příspěvky, abych věděl, co mě ten den čeká. Svezl jsem se na brzké GME vlně, ale prodal okolo $36, protože i z historického vývoje akcie neměla příliš potenciál růst výše (do té doby historické ATH $50) a GME shortoval. Co jsem vydělal klasickou long pozicí, o to jsem shortem přišel :) Členem WSB skupiny jsem zhruba od loňského dubna, po měsících sledování příspěvků a poznáni zatvrzelosti tamních uživatelů jsem se rozhodl uvolnit 5 % volných prostředků na podobné WSB výpravy, protože 5 % mi zbytek portfolia vrátí během chvíle (jinými slovy jsou to peníze, které jsem ochotný riskovat a případná ztráta mě nezasáhne) a je skoro až škoda podobným akcím jen přihlížet. Avšak nyní už jen long a prodej při rozumném výdělku, tyto blázny je stále nutné brát s rezervou. Dle příspěvků má být další na řadě BB, PLTR a AMC. Osobně držím všechny tři, přičemž v BB a PLTR určitý potenciál do budoucna skutečně vidím, AMC je čistá spekulace (byť se společnost snaží postupně kinosály otevírat, covid vlny do US přicházejí se zpožděním a tak stejně brzy zase zavřou).

    Závěrem bych tedy dodal, že je určitě dobré mít o krocích této skupiny povědomí, třeba se s nimi i svézt, ale rozhodně je nebrat jako guru investování.

    +9
    • Dobrý den, mohl bych poprosit o více informací? Dal jsem vás zde "sledovat", takže pokud to opětujete, můžeme komunikovat přes soukromé zprávy, případně přejít na nějaký jiný kanál.

      0
    • @michalP Jsem rád, že se tady objevil i někdo, kdo WSB sleduje trochu víc. Jak psal @miroslavnovak , přimluvil bych se klidně také za víc informací. Jen abyste to nemuseli zbytečně stěhovat na nějaký jiný kanál, osobně bych uvítal něco jako tento komentář ve formě článku, který by byl viditelnější i pro zbytek komunity, příp. bychom ho v rámci tohoto tématu mohli i víc zviditelnit. ?

      0
    • A já jsem si řikal, co s tím PLTR je ?

      0
    • @miroslavnovak Jedná se o vlákno na diskutujícím fóru Reddit (https://www.reddit.com/r/wallstreetbets/), Wall Street Bets, v užívané zkratce WSB. Hemží se to zde hromadou (ale neskutečně velkou) všelijakých příspěvků, v nadpisech typicky užívaná spojení "to the moon" (dnes jsem v souvislosti s GME viděl "to the Pluto" ?), "huge profit" atd., úplně jako ve Vlku z Wall Street když prodával akcie ověřené firmy vyrábějící radary ... do toho sem tam někdo přijde s řadou na první pohled logických a snadno uvěřitelných argumentů proč by konkrétní akcie měla skutečně vyrůst a jelikož má skupina více než 2 mil. sledujících ("Degenerates"), po pár dnech až týdnech je skutečně vidět vliv na ceně diskutované akcie. První frekventovanější zmínky o GME jsem zaregistroval okolo Vánoc, 29.12. pak nakoupil první várku akcií a postupně každý den přikupoval až do 4.1. za $17,64, kdy byl lehký dip. Včera v pre-marketu každou sekundu přiskakoval nový komentář typu "v Německu máme v obchodních hodinách už +30%" a "neprodám dokud nebude cena $1000". Nejjednodušším možným způsobem se tak zbláznilo několik tisíc drobných investorů a získanou odvahou podpořenou těmito komentáři šponovalo cenu nahoru. A to jsem dnes na Yahoo Finance četl článek, že se stále ještě nekoná short squeeze, protože ty velké short pozice jsou stále neprodané. 

      Rozhodně nedoporučuji nechat se strhnout a jako někteří skuteční "Degenerates" na základě hezky až naprosto ztřeštěně vyhlížejících příspěvků dělat investice. Na druhou stranu pokud má někdo silné nervy a z balastu vyfiltruje to užitečné, jedná se o zajímavý zdroj sentimentu na trhu celkem velké masy lidí. Risk za pár set dolarů může být slušný zisk.

      @tomasdurcak Určitě bych rád pomohl, nicméně jsem v tomto ohledu neskutečně zbabělý, neumím si představit napsat toto jako článek ? mohu však pomoci, budete-li sám podobný chtít připravit, rád se podělím o zkušenosti a vědomosti

      +1
    • a abych ještě dodal, GME se už vyhýbám, resp. koupil jsem 1 ks akcie. Kdyby se opravdu povedlo dostat akcii až k $1000, tak zisk bude příjemný, ale v této fázi je to nehorázný gamble

      0
    • @michalP Rozumím, na druhou stranu jestli mohu říct svůj skromný názor, přijde mi, že píšete super a čtivě + máte co říct. Takže bych to spíš otočil a řekl, že pokud budete chtít nějaký text o čemkoli publikovat, tak dejte vědět třeba do Zpráv nebo na tomas.durcak@warengo.com a rád vám s tím pomůžu nebo na text kouknu, příp. poradím. ?

      +2
    • @tomasdurcak  uvidíme tedy do budoucna, minimálně bych se mohl ozvat s případným nápadem nebo tipem na téma, které se tu zatím neobjevilo.

      btw, update po 24h:

      WSB narostlo o 700k (!) nových členů

      GME v dnešním pre-marketu $266 (včera otevíralo okolo $90)

      AMC včera celý den okolo $4,5-5, dnes v pre-marketu $12

      asi toliko k síle WSB Degenerates ?

      0
    • @michalP Občas to po očku sleduju, je to slušná šílenost. Tohle asi nebude mít problém se ještě celé zvětšit.

      +1
  • Dovolím si zde zkopírovat příspěvek od člověka, kterého sleduji na FB:

     

    GME byla úžasná jízda. V pátek nastalo něco celkem neuvěřitelného. VŠECHNY call opce byly in-the-money. Protože nejvyšší vypsaná byla na 60$. Tohle stálo market makery (MM) docela dost peněz, ale myslím, že to byl kalkulovaný risk. Přes víkend vypsali nové opce (až do 115$), ale tentokrát to už nebyly opce za pence, prémium začínalo na zhruba 12$ za tu nejvyší, takže místo 0.5$ bylo potřeba k nákupu jedné opce minimálně 1200$. A samozřejmě nechali běžet ten virtuální "short squeeze" - k žádnému skutečnému short squeeze spíše nedocházelo, protože údajně podle tradů velcí shortaři nic minulý týden nezavírali. Růst ceny byl způsobem retailem zuřivě nakupujícím jak akcie tak hlavně opce, kde se prémium za tu nejvyšší (a tudíž nejlevnější) vyšplhalo až na 7500$ za jednu opci. Samozřejmě, že nějací retail shortaři co zkusili prodávat call opce jako velcí kluci a neměli dost kolaterálu, tak se spálili a museli zavírat, čímž hnali cenu dál nahoru, přesně jak si MM přáli. V momentě, kdy se momentum vyčerpalo - u 150$ (uvědomte si, že všechny opce začaly být prohibitivně drahé pro retail), tak došlo k neodvratnému pádu. Ti, co minulý týden vydělali desetitisíce dnes obratem o to samé přišli (pokud nebyli rozumní a nevykašlali se na to).

    Mimochodem na rededitu to srovnávají s mother of all shortsqueeze na VW, ale to srovnání je úplně mimo. Tehdy Porshe tajně skoupilo většinu floatu a shortaři najednou zjistili, že nebudou mít komu prodat (protože Porshe oznámilo, že akcie neprodá). U GME ten float skupuje parta naivních retail investorů, ze kterých to shortaři vyklepou jak ze starýho koberce. Protože ono je pěkný, že se na nějakým fóru dohodli, že to nebudou prodávat, dokud to neudělá 1000$, ale pak se jich pár pochlubí, že zavřeli se ziskem než cena začala padat a rozjede se armagedon.

    Mimochodem odvážně jsem se přidal k velkejm klukům a prodával cally a není to fajn pocit koukat, jak vám nerealizovaná ztráta stoupá cca o 1000$ za minutu. Příště si počkám, až uvidím, že to MM přestalo bavit. :D

    Mimochodem to volume je úžasný. MM se zahojili a ještě hromadu vydělali.

    +3
  • Začína to být sranda ?

    Nedalo mně to  a po přečtení jsem  hodil akcie do dema... 26.01.2021

     $AMC +235 %

     $BB +36 %

     $GME +275%

    Ještě jeden LOCKDOWN a už si asi taky zahraju?

    +1
  • Podla mna nie je normálne, aby sa obchodovanie spoločnosti zaradenej v Nasdaq indexe s kapitalizaciou niekoľko mld USD spravalo volatilnejsie ako Crypto... tuto konci sranda.

    Pýtam sa sám seba v akej to teda vlastne žijeme dobe? Toto bude mat kratke trvanie

    Graf vyvoja ceny akcie $GME za 5 dni nedava ziaden zmysel vzhladom na fundament. Skoda reci . Kupa put opcii je rozumna cesta ak si chce niekto zaspekulovat s rozumom v hrsti.

    +1
  • Na tyto záležitosti lze nahlížet i z druhé strany

    Spousta stávajících držitelů akcií $GME byla určitě z toho nárůstu potěšena, když jim své akcie aktuálně ztrátové firmy prodala ?

    Oni určitě vydělali, když cena akcie vzrostla na rekordní hodnoty. Jestli na tom vydělají i stávající kupující, je otázkou.

    +1
  • Tomáši , koukám , že máš stejný názor jako já. Ne že bych tu komunitu sledoval , ale cvičně jsem se "svezl" na vlně Nikoly a Xpengu (naštěstí jen nahoru)  a hned toho zanechal. Jen ještě chvilku budu držet  VirginGalactic a Slack (zatím na 100% , ale se stop-loss) , ale myslím si o nich taky "svoje".

    +1
  • Mě tady tyto “z nudy runy” naštěstí míjejí i kdyź je pravda, zle jedna moje small cap pozice taky udělala za posledních pár týdnů xset%, nicmene nejde alespoň pokud vim o nejaky hype a run, i když takový růst je samozřejmě nezdravý.  

    Však ona většina reatailu zapláče nad tím, že do těchto runů naskočila. Nicméně mimo to očekvávám v blízké době nějakou větší korekci zejména na small cap společnostech.

    +1
  • Tak RH a další zakázali obchodovat......... celkem podpásovka ?

    0
    • @jirkaDolezal1 No podpásovka, kdyby vám takhle letěly dolů akcie vaší firmy, asi byste byl rád, že tomu dá někdo včas stopku a nechá trh trochu vychladnout. ?

      0
    • @tomasdurcak  Kvůli mě by nikdo stopku určitě nedával.  :)

      0