23.01.2021 6 minut čtení

Warren Buffett dokázal své jmění vybudovat, i když NENÍ nejlepší investor všech dob. Co je jeho tajnou zbraní?

Když si pokládáme otázku, proč se Warren Buffett stal tak bohatým, jako dneska je, můžeme poměrně snadno přehlédnout klíčový faktor, který mu jeho obrovský úspěch i dnešní jmění ve skutečnosti přinesl.

Pojďme popořadě - Buffett má dnes požehnaných 90 let a odhadované jmění ve výši 88 miliard dolarů (asi 1,89 bilionu Kč). Velkou část této sumy se mu však podařilo naakumulovat až po jeho 50. narozeninách. A celých 70 miliard dolarů, tedy naprostá většina, dokonce přišla až poté, co oslavil 65. narozeniny, kdy už měl vlastně nárok na důchod.

Pokud bychom tedy Warrenův úspěch přisuzovali pouze jeho investiční prozíravosti a byznysovému čichu, unikne nám jedna zcela zásadní skutečnost. Skutečným klíčem k jeho dnešnímu úspěchu je totiž fakt, že se mu…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +18
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Jedním z důležitých faktorů Buffettova investování je, že investuje převážně do akcií vyplácejících dividendy (tuším je to dnes 87%), ty samozřejmě s časem rostou a čím je dividenda postupně větší, tím více i majetek- jmění přibývá... I já se snažím investovat hlavně do akcií vyplácejících dividendy (ne tedy úplně všechny). Ale dividendy přinášejí možnost investovat další prostředky do dalších investic... Růstové akcie se vždy v nějakém bodě zastaví. V lepším případě stagnuje, v horším začne její hodnota klesat. Kvalitní společnost s kvalitním výrobkem vyplácí zvyšující se dividendy celé roky (viz dividendoví králové atd.) a sama postupně zpravidla i trochu roste. To postupně navyšuje jmění.

    +13
    • @Stan1000 S tímhle souhlasím a rozhodně hlavní důvod, proč Buffetta obdivovat - že dokázal i před dekádami tipnout řadu solidních firem a dodnes mu to prakticky zůstalo. Dividendy jsou super akcelerátor, pokud člověk nemá v plánu automaticky si je dávat do kapsy. Někdy nad nimi lidé ohrnují nos, že jsou "příliš nízké" atp., protože si představují doživotní rentu, ale reinvestice je většinou mnohem smysluplnější.

      0
Doporučené příspěvky
5 minut
9 minut
5 minut
6 minut
10 minut
7 minut
8 minut
5 minut
9 minut
4 minuty
7 minut
7 minut
Doporučené příspěvky
5 minut
9 minut
5 minut
6 minut
10 minut
7 minut
8 minut
5 minut
9 minut
4 minuty
7 minut
7 minut