19.01.2021 5 minut čtení

Za jak dlouhou dobu můžete vydělat prostřednictvím českých dividendových akcií milion korun?

České akcie jsou oblíbené zejména příjmovými investory, kteří je oceňují pro jejich pravidelnou a poměrně stabilní výplatu dividend. Nemůžete od nich očekávat výrazný růst hodnoty, pokud ale zvolíte vhodný mix, přinesou vám zajímavé zhodnocení.

Podíváte-li se na dlouhodobý graf indexu PX, neuvidíte příliš pozitivní obrázek. Index už opakovaně prokázal „schopnost“ propadnout se ruku v ruce s americkým trhem. Následné zotavení však není zdaleka tak silné.

To jsme mohli vidět v průběhu finanční krize v roce 2008-2009 a stejný scénář se opakoval i letos. Dlouhodobě tak index tvořený českými akciemi příliš neroste. Do značné míry za to však může štědrá dividendová politika českých akciových titulů, které odměňují své akcionářem výplatou nadstandardních dividend.

Je reálné…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +32
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Jaký máte názor na kofolu, která od vstupu na burzu prakticky neustále klesá? Má (případně bude někdy mít) smysl ji koupit?

  +1
  • Kofoly jsem osobně koupil za 100k když byla za 225,- těsně před koncem nároku na dividendu. Tedy 4900,- dividenda skočila na účet a nyní je cena 270,- čili za mě ok. 

   Je věcí každého, jestli dané firmě věří ve smyslu budoucího vývoje a potenciálu, u Kofoly to vždycky bude sázka na vliv majoritního akcionáře pana Samarase.

   O Kofole hovoří podrobně Jindřich Pokora na YT na jeho kanálu Rozumný Investor.

   Utvrdil mě v mém názoru na Kofolu.

   Stejně tak jsem si ověřil můj názor na ČEZ.

   +1
  • @jakubKominek Kofolu úplně nesleduji, takže bych asi vařil z vody, což úplně nechci. Takže bych možná využil zmiňovaný YT kanál Jindřicha Pokory, kterého mimo jíné můžete sledovat i tady na Warengo. (@rozumnyinvestor)

   +1