12.01.2021 10 minut čtení

Top 10 ruských akcií pro rok 2021

Rusko je nám všem známé, a přesto investování do těchto končin přijde mnoha investorům exotické, nebezpečné a tajemné. Pojďme se podívat na něco málo, co nám ruská burza může zajímavého nabídnout.

Úvodem bych krátce popsal, čím mě Rusko investorsky fascinuje.

Jako mnohý emerging market má Rusko pro mnoho investorů auru tajemna a nebezpečí. Osobně si myslím, že je to pouze nedostatkem informací a snad i strachem z ruské vlády. Čím více sleduji růst amerických trhů, tím více alokuji svá aktiva do rozvojových trhů. Stejně jako investiční legenda Mark Mobius vidím v nadcházejících letech potenciál v rozvojových trzích. Rusko je součástí zemí BRIC, stejně jako Čína, Indie a Brazílie. Z těchto států je průměrná úroveň P/E u ruských společností nejnižší, dnes se pohybuje okolo čísla 12.…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +21
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Díky za přehled, Degiro ruskou burzu žel neumí, ale zrovna dva tituly ze seznamu držím skrz vydané ADR v Londýně a Xetře, což je myslím dobrá varianta pro ty, kterým tyto podniky přijdou zajímavé k nákupu.

  +2
 • O Rusku se z pohledu akcií až tolik nepíše, tak díky za přehled! Myslím, že na moskevskou burzu se dá dostat skrz Lynx. Jinak u tickerů by mělo fungovat použití symbolu $ - teda aspoň u těch obchodovaných v USA, takže $YNDX, $QIWI, $OZON.

  0
  • Ano, pro poziční obchody používám Lynx, lze s ním snadno kupovat kmenové akcie na lokálních burzách.

   0