Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
12.01.2021 2 minuty čtení

Přístup k penězům by neměl být považován za samozřejmost

Pokud máte přístup k penězům, pravděpodobně je považujete za samozřejmost. Věděli jste, že někteří lidé nemají takové štěstí? A co se s tím dá dělat?

Problém je zřejmý

Pro většinu z vás se určitě jeví jako naprosto normální přijímat svou mzdu na svůj bankovní účet a kdykoli vybírat peníze nebo je nechat na svém účtu. Přístup k bankovnímu účtu bohužel není realitou pro 31 % světové populace. Být finančně samostatný je v některých zemích prostě nemožné. Pravdou je, že finanční systém, který by se měl tyto rozdíly pokusit vymazat, s tím nic nedělá. 

Řešení je na dosah

Díky kryptoměnám a blockchainu se nám otevírá brána do nového světa financí. Jedná se o svět, kde přístup k financím a nakládání s nimi odkudkoliv a kdykoliv nebude problémem a finance budou pro každého, bez ohledu na rasu, věk nebo náboženství. 

Jack Dorsey, spoluzakladatel Twitteru, vyvíjí stejné úsilí jako Elon Musk, aby zpřístupnil internet všem. Jack Dorsey pomocí své společnosti Square zpřístupnil kryptoměny těm, kteří nemají příležitost založit si bankovní účet. 

I přes tyto snahy je ale zatím informovanost veřejnosti o kryptoměnách a jejich použití velmi malá. Je tak proto třeba šířit informace o vlastnostech kryptoměn, které tento problém mohou vyřešit mezi lidi všemi možnými cestami.

Závěr

Je jasné, že kryptoměny jsou budoucností, kde bude přístup k financování spravedlivý a pro všechny. V platformě Platon Life usilujeme o takový ekosystém. Mezi zásadní podmínky rozšíření využívání kryptoměn patří podle nás snadný přístup a ovládání, stejně jako bezpečnost. Z toho důvodu jsme se zaměřili na tyto aspekty. 

Kromě toho nabízíme také video kurz o tom, jak spravovat své vlastní finance a dále rozvíjet vlastní finanční gramotnost. Kurz je v základní podobě zdarma. Sledujte naše další články, aby vám neunikl začátek kurzu. 

Zdroj: medium.com

#penize, #kryptomena #platonlife #platonfinance #ElonMusk #JackDorsey

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím