06.01.2021 9 minut čtení

5 zajímavých IPO, které byste letos rozhodně neměli přehlédnout

Loňský rok byl z pohledu objemu vybraného kapitálu při IPO - prvotní veřejné nabídce akcií společnosti - nejúspěšnějším za poslední dekádu. 1591 nových firem vybralo 331 miliard $, což je 42% nárůst oproti roku 2019. Co nás čeká letos?

Nepochybně jste loni zaznamenali famózní debuty akcií Snowflake ($SNOW), DoorDash ($DASH) či Airbnb ($ABNB). Hned první obchodní den jejich hodnoty rostly o desítky i stovky procent, investoři nestíhali počítat zisky a vše bylo zalité slunce. Existuje však důvod, proč se nemalá část investorům všem nákupům během IPO ze zásady vyhýbá - může jít totiž o poměrně rizikovou záležitost, při které místo o 50 % nahoru cena první obchodní den spadne o 50 % dolů a třeba už se k původní hodnotě ani nikdy nevrátí.

Proč investovat do IPO?

Odpověď se zdá být…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +20
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Průběh IPO akcií je téměř vždy stejný - po vstupu na burzu začne nákupní šílenství a ceny raketově rostou na pětinásobky i více. To chce klid, akcie během měsíce klesnou na určitou přibližně reálnou hodnotu, od které se pak odráží podle výkonnosti. To je podle mne teprve správný čas pro investování do IPO - až se cena akcií stabilizuje. A jen bych zmínil IPO, které konkrétně mne zajímá nejvíce, a to je STARLINK Elona Muska pro satelitní internet...

  +5
  • Na Starlink si asi ještě pár let počkáme.

   +1
 • Jak je možné nakoupit IPO, které jsou v článku uvedeny? Čistě ze zajímavosti. Vím, že stejný případ zde i byl i s Pilulkou a taky to nebylo úplně snadné jej nakoupit.

  Moc děkuji 🙂

  0
 • Je možné tyto akcie získat před veřejným obchodováním na burze? Pokud ano, kde?

  0
 • A co Coinbase?

  0
 • No jestli bude pokračovat letošní trend tak než to člověk stihne koupit tak se cena minimálně zpětinásobí :D

  0
  • @Prokmi To ano, ale u řady těch akcií postupně cena zase klesne, stačí si počkat. 😉

   0
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky