Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
14.12.2020 7 minut čtení

Přemýšlíte o investici do nemovitostí? Dvě české platformy, které vám mohou zajímavě pomoci

Nemovitosti jsou u nás možná nejoblíbenější třídou investičních aktiv. Řada z investorů nakupuje nemovitosti napřímo. Další však využívají možnosti nepřímého investování, které je dostupnější a stále oblíbenější. Co vám může nabídnout český trh?

Jako nováček na poli investic do nemovitostí je třeba činit řadu rozhodnutí, abyste zajistili, že budou vaše investice růst. Jednou ze zásadních voleb přitom je, zda se vydáte cestou přímého nebo nepřímého investování.

Asi není třeba obšírně popisovat rozdíly mezi přímým a nepřímým investičním přístupem. Tak pouze v kostce. Přímé realitní investice vyžadují mnohem vyšší vstupní kapitál, případně využití bankovního financování, přičemž tito investoři nakupují nemovitosti za účelem pronájmu či spekulace na růst ceny. Případně mohou nakupovat nemovitosti ve špatném stavu,…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +27
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Škoda že Podpultovky jsou jen v Praze.

  +4
 • Upvest delší dobu sleduji a musím říct, že urazil obrovský kus cesty kupředu. Bohužel to s sebou nese i určitá negativa - např. jakákoliv nová inv. příležitost je velmi rychle zafinancována, takže na váhavější investory nic nezbyde. Nových nabídek je navíc poměrně málo.

  I na malém českém trhu se už prosazují i další crowfundingové platformy zaměřené čistě na nemovitostní investice. Nejznámější je asi Ronda Invest, částečně možná i Crofungo.

  Zajímavý nápad přináší lidepomahajilidem.cz, který je založen na dočasném výkupu zadlužených nemovitostí a investorům slibuje výnos 12% p. a. Investice je navíc jištěna konkrétní nemovitostí. Bohužel zatím nemám osobní zkušenost s platformou. Pokud ji někdo z vás má, budu rád za Váš komentář (nebo článek) s Vašimi postřehy.

  +3
 • Škoda, že jsem neznal Flat Zone, když jsem si v Praze pořizoval bydlení 😁

  +3
 • A co takové investown také z české dílny ale ještě úplně neběží teda. Jinak s Upvest zatím spokojenost

  +2
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím