Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
13.11.2020 4 minuty čtení

Za 4 dny končí farmaření UNI tokenů na Uniswapu

Největší decentralizovaná burza na světě Uniswap uskutečnila svou první komunitní výzvu v rámci diskuse, jakým směrem se vydat, až 17. listopadu skončí farmaření UNI tokenů.

Výzva dopadla ze strany Uniswapu bez jasného rozhodnutí a nebyly předloženy žádné návrhy na další rozšíření UNI farmaření nebo spuštění nových poolů. Příští týden proto může do tohoto prostoru přinést velkou volatilitu.

Uniswap provozuje od 17. září čtyři likvidity pooly založené na ETH, které vydělávají 583.333,00 UNI tokenů za týden na každý pool. Podpůrná finanční injekce ve výši více než 2,4 miliardy dolarů posunula Uniswap DEX na první místo v seznamu DeFi, pokud jde o celkovou uzamčenou hodnotu vložených financí. A právě tyto pobídky se blíží ke konci.

Držitelé UNI se nyní obávají, že když pobídky zmizí, mohou ceny tokenů v krátkodobém horizontu klesnout, pokud uživatelé vyberou likviditu a vytěžené UNI odprodají. Z dlouhodobého hlediska by mohlo snížení cen UNI naopak dalšímu vývoji pomoci. Ceny UNI se za poslední týden vrátily na hodnoty kolem 3 USD.

Existuje také obava, že z těchto čtyř fondů by mohly být vybrány ETH v hodnotě až 1,1 miliardy dolarů a buď prodány nebo reinvestovány do pobídek s vyššími výdělky. ETH vystřelilo vzhůru, když farmaření UNI začalo, takže až skončí, mohlo by dojít k opaku.

Komunitní výzva byla vytvořena členem týmu Uniswap s přezdívkou „Monet Supply“. Začala shrnutím nedávných problémů v oblasti správy a řízení, ale rychle se zaměřila na palčivé téma, co se stane, až v úterý skončí těžba likvidity.

Krypto podcaster Matt Aaron rozvinul téma interní diskuse týkající se tohoto data, aby zabránil dalšímu „upírskému útoku“, podobnému incidentu se SushiSwapem, při kterém tento fork nabídl velké pobídky a způsobil odliv likvidity z Uniswapu. Aaron dal najevo znepokojení nad opětovným vysátím likvidity z protokolu, a řešil způsoby, jak motivovat uživatele, aby v něm zůstali i potom, co odměny vyschnou.

Vedoucí stratég Uniswapu Matteo Liebowitz toho odpovědí „bez komentáře“ sice moc nevyřešil, ale nechal se slyšet, že: “Jakákoliv rozhodnutí týkající se těžby likvidity musí činit spíše členové komunity než tým Uniswapu.”

Výzvy se zúčastnil také 0xMaki ze SushiSwapu a uvedl, že pokud máme na platformě dotaci nebo pobídku k získání likvidity, musí ji někdo zaplatit a v tomto případě se bude jednat o držitele tokenů UNI. “Pokud se podíváme na statistiky DEX, Uniswap vede v počtu uživatelů a jsem ochoten se vsadit, že to nemá absolutně nic společného s programem těžby likvidity.”

Neshledal však žádnou hrozbu z jiných protokolů, které by se pokoušely dotovat svůj vlastní systém, aby se dostali vpřed.

Diskuze pstupně dospěla až k pochopení účastníků, že v otázce hospodaření s likviditou žádné definitivní odpovědi nepřijdou, a proto se přesunula k rychlejší vrstvě Ethereum-2, Uniswap v3 a integracím. Liebowitz opět neprozradil k položeným dotazům nic, přičemž tvrdil, že je pouhým pozorovatelem.

Videohovor byl doprovázen chatem, kde se diskutovalo o některých potenciálních nových likvidity poolech, ale žádné přesvědčivé odpovědi na to, co se stane, až se zavřou čtyři pooly obsahující více než 2,4 miliardy dolarů, nalezeny nebyly.

Na komunitní výzvě byla projednávána řada právních otázek a nyní se zdá, že Uniswap má pro tuto práci svého zástupce v osobě Marvina Ammoriho. Jedná se o jednoho z nejvýznamnějších právníků v sektoru, který byl poradcem prezidenta Obamy pro otázky internetu a také konzultantem při tvorbě televizního seriálu Silicon Valley.

#TokenTrezor #osobnirozvoj #osobnifinance #investovani #podnikani #vzdelavani #byznys #investice #penize #blockchain #kryptomeny #DeFi #UniSwap

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím