10.11.2020 2 minuty čtení

Nad druhou etapou projektu Ranta Barrandov zavlála glajcha

YIT pokročila ve stavebních pracích a dokončila hrubou stavbu II. etapy projektu Ranta Barrandov, která zahrnuje 118 nízkoenergetických bytů. Kolaudace této fáze se plánuje na konec roku 2021. Letos v říjnu developer otevřel vzorový byt v I. etapě.

U čtyř bytových domů tvořících druhou etapu projektu Ranta Barrandov developer dovršil stavbu železobetonové konstrukce. Nyní se dokončuje osazování oken, pracuje se na vnitřních příčkách a realizují se elektroinstalace. Pokračují také venkovní práce na střechách a fasádách domů.

„Výstavba obou etap projektu Ranta Barrandov běží, i přes nejrůznější opatření s ohledem na pandemii koronaviru, dle plánu. První etapa je skoro vyprodaná, z té druhé se prodala již čtvrtina jednotek," uvádí obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová a dodává: „Mrzí nás, že jsme museli omezit osobní kontakt s našimi klienty a tím i prohlídky a konzultace. Nicméně jsme plně připraveni nabídnout zájemcům online alternativu. Na našich webových stránkách je možné využít online konfigurátor, v němž si lze vybrat podlahové krytiny, obklady, dlažby a interiérové dveře z několika variant standardního vybavení a nanečisto si tak navrhnout svůj nový byt,"

Ranta Barrandov II zahrnuje celkem 118 bytových jednotek v dispozicích od 1+kk do 5+kk a výměře 40 až 140 m². Všechny mají předzahrádku, terasu či balkon. V přízemí domů bude rozmístěno 5 komerčních prostor, které mohou sloužit pro drobné obchody a služby. Noví obyvatelé by se do druhé etapy projektu měli nastěhovat na jaře roku 2022.

Majitelé bytů se mohou těšit na koncept tzv. smart home, kdy se o fungování domácnosti stará integrovaný multifunkční systém. Moderní technologie chytrého bydlení, které projekt nabízí již ve standardu, zajišťují větší pohodlí, úsporu času i peněz. K funkcím řídicí jednotky Smart VeoLg od partnerské společnosti VEOLIA patří například monitoring energií, inteligentní regulace vytápění v zimním období či nastavování a ovládání topení na dálku prostřednictvím chytrého telefonu nebo počítače. Pomocí chytré domácnosti mohou rezidenti obsluhovat také vzduchotechniku a u bytů s klimatizací i tu.

Celý komplex Ranta Barrandov (I. a II. etapa)  tvoří 259 nízkoenergetických bytů, které postupně vyrůstají v 8 čtyř- až osmipodlažních domech v ulici Wassermannova na pražském Barrandově. 

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.