Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
09.11.2020 5 minut čtení

Očekáváte silný růst čínského trhu? 3 ETF fondy, které sledují výkonnost čínských akcií

Čína je druhou největší ekonomikou na světě a v posledních desetiletích zaznamenává výrazný růst. Přesto jsou zatím čínské akcie v investičních portfoliích jen zřídkakdy zastoupeny. Není přitom nutné hned vybírat jednotlivé čínské akcie.

Proč byste měli investovat právě do čínských akcií? Hospodářství země se těší v posledních dvou desetiletích masivnímu růstu, který předstihl kterýkoliv jiný z rozvíjejících se trhů. S HDP 14,4 bilionu dolarů byla přitom Čína v roce 2019 druhou největší ekonomikou na světě.

Se silným hospodářským růstem přichází i vysoká návratnost investic, přičemž #JPMorgan očekává, že bude čínský trh dosahovat v příštích 10-15 letech dvouciferných ročních výnosů. Místní ekonomika by tak mohla v tomto časovém horizontu dokonce překonat pomaleji rostoucí…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Zajímavý článek😊 Chtěl bych se zeptat, pokud se rozhodnu obchodovat u Interactive Brokers americké ETFka, tak jestli je zde nějaké omezení popřípadě rizika, když jsme ti Evropani a máme na našich brokerech omezený nákup amerických ETF?

  +1
  • Dobrý den @Filipinko5, IB jsou původem americkým brokerem, ale mají svou pobočku i ve Švýcarsku, tudýž podléhají i evropským regulacím. Osobní zkušenosti s nimi nemám, nicméně zkušení investoři často doporučují jako nejdůvěryhodnější právě IB, případně SAXO bank. 

   Možná mě doplní i nějaký investor, investor, který má z IB přímou zkušenost. 

   0
  • Děkuji za odpověď😊 A vy neznáte nějakého brokera, přes kterého si my v Evropě můžeme nakupovat americké ETF? 

   0
  • přes IB lze (zatím) nakupovat americké ETF jen jako opce, resp. se musí koupit 100 Ks a pak ty navíc prodat

   0
  • Od června 2018, to je tak jak píše @VesMir. Nakupuji ale například ETFko sledující index S&P 500, přes Degiro, denominované v Eurech. eToro také nabízí něco podobného, bez poplatku, ale platíte vyšší spread. U @xtbczsk je možné kopírovat výkonnost podkladového amerického ETF prostřednictvím CFD kontraktů... @Filipinko5 , snad jsem trochu pomohl... 

   0
  • Určitě, děkuji Vám za užitečné informace.

   +1
  • Přes Robomarkets lze obchodovat fondy SPDR bez problémů

   0
Doporučené příspěvky