Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.

☕Ranní komentář Jaroslava Brychty:

Výnosy z amerických dluhopisů včera pokračovaly v postupném růstu. U dvouletých splatností se blížíme k 0.8 %, zatímco u desetiletých stouply nad 1.6 %. To se včera propsalo především do valuací růstových akcií, které částečně začaly likvidovat své nedávné zisky. Nálada na trzích je i dnes mírně nervózní a futures na americké i evropské indexy mírně ztrácejí.

Tématem na trzích zůstává i nadále covid, který ale přes vysoké počty nových nakažených zatím nevede k výraznějšímu nárůstu v počtu hospitalizací a obětí. Dnes pozor především na zápis z posledního zasedání Fedu, který může více napovědět o názoru americké centrální banky na další utahování měnové politiky.

Hodnocení: +1
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.

Ranné zhrnutie (04.01.2022):

♦Americké indexy sa počas prvej seansy na Wall Street v roku 2022 posunuli vyššie. S&P 500 si pripísal 0,64 %, Dow Jones pridal 0,68 %, Nasdaq vyskočil o 1,20 % a Russell 2000 vzrástol o 1,21 %

♦Nálady počas ázijskej seansy boli zmiešané. Nikkei si pripísal 1,8 %, S&P/ASX 200 vyskočil takmer o 2 %, Kospi sa obchodoval bez výraznejších zmien a indexy z Číny klesli

♦Európske akciové indexy sa obchodujú mierne vyššie

♦Čína bude vyžadovať kontroly bezpečnosti údajov v spoločnostiach, ktoré plánujú vstup na burzu v zámorí

♦Podľa China Securities Journal, môžu čínske banky v prvom štvrťroku 2022 zvýšiť úverovú aktivitu, aj keď sa ekonomika spomalí.

♦Včera bolo v Spojených štátoch hlásených viac ako 1 milión nových prípadov koronavírusu

♦Podľa správy Axios, Joe Biden s najväčšou pravdepodobnosťou nominuje Sarah Bloom Raskin ako podpredsedníčku Fedu pre dohľad

♦Trhová kapitalizácia spoločnosti Apple počas včerajšieho obchodovania na chvíľu presiahla 3 bilióny dolárov

♦Drahé kovy sa obchodujú zmiešane – zlato a paládium rastú, striebro a platina klesajú

♦Ropa stagnuje, zatiaľ čo priemyselné kovy zaznamenali nárast

♦Bitcoin sa snaží zotaviť z poklesu a obchoduje sa okolo hladiny 46 000 dolárov

♦AUD, NZD a CAD sú najvýkonnejšie hlavné meny, zatiaľ čo JPY a GBP najviac zaostávajú

?TECHNIKA (viz graf níže): Nasdaq-100 (US100) testoval 200-hodinový kĺzavý priemer na začiatku včerajšej seansy na Wall Street. Býkom sa podarilo ubrániť oblasť a začal sa silný impulz nahor. Index prekonal hornú hranicu zostupného kanála a teraz sa obchoduje nad 16 500 bodmi. Zdroj: xStation5

photo
Hodnocení: +1
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.

☕Ranní komentář Jaroslava Brychty:

Včerejší seance výraznější změny na finanční trhy nepřinesla. Americké indexy rostly navzdory vyšším dluhopisovým výnosům a navzdory zprávám o tom, že covid začíná mít negativní dopad na americké společnosti, které bojují s nedostatkem pracovní síly. Vyšší výnosy naopak dostaly mírně pod tlak zlato, zatímco pomohly americkému dolaru na párech s rizikovějšími měnami.

Sentiment na trzích zůstává pozitivní i během dnešního rána, kdy futures na evropské i americké indexy rostou.

Hodnocení: +1
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.

☕Ranní komentář Jaroslava Brychty:

Akciové trhy zakončily rok 2021 stylově a během svátků ještě navýšily již tak vysoké zisky. Americký S&P500 se dostal na nová historická maxima a za celý rok si připsal 26.9 %. Sentiment na trzích zůstává optimistický i během dnešního rána, kdy si futures na americké i evropské indexy připisují pár desetin procenta. Nic na tom nemění ani pokračující celosvětový nárůst nových případů covidu, který je rekordní v řadě evropských zemí i v USA.  

Za pozornost stál během svátků ale také výrazný pád cen zemního plynu a elektřiny v Evropě, ke kterému přispěla flotila nových LNG lodí mířících do Evropy a teplé počasí.  

Nový týden sice začne pozvolna, přinese ale i tak několik zajímavých fundamentů. Dočkáme se zasedání OPEC, minutes ze zasedání Fedu, nebo výsledků z amerického trhu práce.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.

Jim Rogers je jedným z legendárnych investorov. Na rozdiel od väčšiny z nich uprednostnil investície do komodít pred investíciami do akcií.

photo
Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.

Naším největším cílem je stát se jedním z nejlepších brokerů v Evropě i ve světě. Proto se neustále vyvíjíme – vždy chceme naplnit rostoucí očekávání našich klientů. Jednou z oblastí, ve které významně rosteme, je rozsah dostupných instrumentů. Nedávno jsme zvýšili počet našich krypto CFD na 14, a to včetně nových populárních kryptoměn, jako jsou Cardano, Stellar a Dogecoin.

photo
Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.

Investice do dividendových akcií je velmi oblíbenou strategií mezi dlouhodobými akciovými investory. John Davison Rockefeller byl jedním z nich a byl dokonce považován za nejbohatšího muže moderní historie!

photo
Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.

Ranní shrnutí (30.12.2021):

♦Americké indexy zakončily včerejší obchodování mírným růstem. S&P 500 přidal 0,14 %, Dow Jones vzrostl o 0,25 % a Russell 2000 vzrostl o 0,12 %. Nasdaq uzavřel silnější o 0,10 %

♦Ranní asijská seance neuzavřela jednoznačně. Nikkei a Kospi klesly každý o 0,4, S&P/ASX 200 zakončil v blízkosti otevírací úrovně a indexy v Číně přidaly až 1 %

♦Dle futures otevřou evropské indexy poblíž nulového zhodnocení

♦Visco z ECB řekl, že ECB nedokončí tapering před rokem 2023. Očekává, že inflace postupně zpomalí k 2% cíli

♦Saúdský král Salman preferuje pokračování dohody o produkci OPEC+. Další schůzka je naplánována na úterý 4. ledna

♦Velká Británie včera zaznamenala rekordních 183 tis. nových případů koronaviru

♦Micron Technologies oznámil nižší produkci paměťových čipů kvůli lockdownu v čínském městě Xi'an

♦Průmyslová produkce v Jižní Koreji vzrostla v listopadu o 5,9 % YoY (oček. +3,2 % YoY)

♦Na FX patří k nejúspěšnějším měnám AUD a GBP, naopak se nedaří CHF a EUR

♦Turecká lira pokračuje v poklesu v rychlém posílení z minulého týdne. USDTRY se vrátil nad 13:00

♦Bitcoin klesl pod $46 000 během asijské seance, nicméně následně přešel k růstu a opět překonal $47 000

♦Drahé kovy se obchodují níže, naopak roste ropa a průmyslové kovy

?TECHNIKA (graf níže z xStation): USDTRY začal v tomto týdnu opět růst a opět překonal úroveň 13,00. Rostoucí pohyb byl zatím zastaven v blízkosti úrovně 38,2 % Fibo retracementu nedávného masivního propadu.

photo
Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.