Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
30.10.2020 4 minuty čtení

KOMPENZAČNÍ BONUS

Senát včera vrátil PS návrh na konečnou podobu KOMPENZAČNÍHO BONUSU, navrhuje změnit pravidla..

❗️Senát včera vrátil PS návrh na konečnou podobu KOMPENZAČNÍHO BONUSU, navrhuje změnit pravidla pro jeho vyplácení tak, aby bylo možné čerpat současně i COVID-NÁJEM. COVID-NÁJEM2 za třetí čtvrtletí však podle webových stránek ministerstva financí čerpat lze, jelikož se nejedná o časový souběh podpor. Pozměněný návrh zákona teď musí znovu projednat Poslanecká sněmovna a buď Senát přehlasovat či schválit pozměněnou verzi. Konečná podoba je tedy zatím neznámá. Poté musí ještě podepsat schválený návrh Prezident ČR. Žádat o něj půjde nejspíš v příštích týdnech po zveřejnění formuláře na webové stránce www.financnisprava.cz. Prozatím zveřejněná pravidla jsou následující:

❗️Bonus může být vyplacen pouze za období, kdy trvala restriktivní vládní opatření, v současné době nejvýše za 31 dní od 5. října do 4. listopadu 2020, přičemž při prodloužení nouzového stavu lze očekávat i prodloužení doby výplaty kompenzačního bonusu. U části profesí, které byly dotčeny prvními opatřeními druhé vlny, bude bonus přiznán za celé bonusové období, tedy ve výši 15 500 Kč. U jiných profesí naopak jen za ty dny, kdy došlo k bezprostřednímu zákazu či omezení jejich činnosti. Níže uvádíme příklady profesí a jejich nároku na kompenzační bonus:

§ provozovatel restaurace – nárok na podporu za celých 31 dní, tedy od začátku nouzového stavu (5.10.), neboť na něj se již vztahovala omezení z doby před vyhlášením nouzového stavu (byť se jednalo o mírnější omezení otevírací doby);

§ číšník v restauraci – nárok na podporu za 24 dní od momentu, kdy se zavřely restaurace (12.10.), neboť dřívější zkrácení otevírací doby neznamenalo výpadek činnosti v objemu 80 %;

§ provozovatel fitness, bazénu – nárok na podporu za 24 dní od momentu, kdy se zavřely vnitřní sportoviště (12.10.)

§ provozovatel obchodu, kadeřnice – nárok na podporu za 14 dní od momentu, kdy se zavřely maloobchod a služby (22.10.)

❗️Nepřímo zasažení podnikatelé (fitness trenéři, herci a další), kteří vykonávají činnost v bezprostředně uzavřených nebo vládními restrikcemi omezených provozovnách nejsou z podpory vyloučeny. O kompenzační bonus budou moci požádat, pokud byla jejich činnost alespoň z 80 % vyloučena právě v důsledku bezprostředního uzavření divadelních sálů, vnitřních sportovišť či posiloven a nemají-li pro tuto činnost dostupnou náhradu (nelze ji bez zásadních obtíží vykonávat jinde).

❗️Nelze kombinovat jednotlivé protikrizové programy vládní pomoci, tedy například kompenzační bonus a Antivirus. Výjimkou však jsou právě malá s.r.o., kde subjektem kompenzačního bonusu jste vy coby společník (fyzická osoba). Subjektem programu Antivirus na vaše zaměstnance je přitom právnická osoba (vaše s.r.o). Ve vašem případě tedy, splňujete-li další podmínky, můžete o kompenzační bonus žádat.

❗️Pokud jde o program Covid – Nájemné, kombinování s kompenzačním bonusem je možné, neboť v tuto chvíli nedochází ke kumulování vládní pomoci v daném kalendářním dni. Zatímco u kompenzačního bonusu je dle současného návrhu nastaveno bonusové období od 5. října do 4. listopadu 2020, aktuální výzva k programu Covid-Nájemné je vyhlášena pro rozhodné období třetího čtvrtletí (červenec, srpen a září 2020).

❗️V současné době je již možné žádat podpory v programech COVID-NÁJEM, COVID-KULTURA,COVID-BUS.

❗️O možnosti zasílat žádosti na kompenzační bonus Vás budeme informovat.

V případě dotazů se obracejte na 📧 vyuctuj.cz@gmail.com

Hezký víkend!

Vaše Zdeňka 🍀

#coronavirus #koronavirus #covid19 #vladnipodpora #podpora #vlada #kompenzace #kompenzacnibonus #finance #penize #ekonomika 

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
2 minuty
6 minut
11 minut
13 minut
5 minut
6 minut
3 minuty
7 minut
3 minuty
4 minuty