16.10.2020 2 minuty čtení

Víte, že...

obchodníci se neptají, zda chce zákazník nakoupit, ale jen čekají, až si řekne sám?

Představte si, že jste na jednání se zákazníkem. Výborně jste zvládli úvod schůzky. Navázali jste vztah i se ptali na strategické otázky, které měly způsobit uvědomění klienta a odhalit i skryté potřeby. ... A pak nastane situace, kdy na sebe koukáme, usmíváme se a ... nic. Popřejeme si hezký den s tím, že si dáme vědět nebo si pošleme ještě něco do mailu. 👋 Odcházíte ze schůzky a říkáte si: "Tomu zákazníkovi by se to opravdu hodilo. Dávalo to smysl. Sám říkal, že se mu to líbí. Proč to nekoupil rovnou?"

Protože jste si neřekli o obchod!

Obchodníci často věnují spoustu času prezentaci svého produktu, služby a nebo řešení a zakončení nevěnují téměř žádný čas. Nejhorší výsledek jednání je "rozmyslím si". 💭 Klient nedostal řešení, které pro něj bylo skvělé a obchodník neuzavřel spolupráci. Nejhorší výstup pro obě strany.

Zaměřte se více na cíl schůzky než na to, abyste měli krásnou prezentaci produktu. 🎯 Nečekejte, až se rozhoupe zákazník, pokud se vůbec k něčemu rozhoupe. Je naivní myslet si, že jediné, na co bude klient další týden myslet, je náš produkt.

Řekněte si o obchod. Každému sedí jiná metoda, najděte si tu svou a uzavírejte spolupráce.

Inspirujte i ostatní. Jak uzavíráte obchody?

Potkejme se :)

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.