23.09.2020 3 minuty čtení

Stručně a jasně. Přečtěte si email, který zaslal Musk zaměstnancům Tesly, aby zajistil rekordní čtvrtletí

Akcie kalifornské automobilky Tesla jsou letošním hitem, zejména mezi mileniály naskakujícími na platformu Robinhood doslova must-have záležitostí. Aby tomu tak však bylo i nadále, nesmí firma Elona Muska zaváhat ve svých výsledcích.

Stejně jako o Stevu Jobsovi, také o Elonu Muskovi spoustu lidí tvrdí, že je to blázen, pod kterým by nechtěli pracovat ani minutu. Ovšem stejně jako spoluzakladatel Applu má i Elon Musk neuvěřitelný dar a schopnost motivovat svůj tým. Protože jakmile přijde na řadu téma možnosti ovlivňovat životy lidí a měnit svět, nemají Apple či Tesla ve světě zaměstnavatelů téměř žádnou konkurenci.

Jak už jsem zmínil v úvodu, americká automobilka Tesla vyrábějící automobily na elektrický pohon, je letos opravdovým investičním hitem. Valuace firmy jen během letošního roku vyskočila z "pouhých" 50 miliard dolarů až na dnešních 400 miliard dolarů, což z Tesly dělá nejhodnotnější automobilku světa.

Jenže jak mnozí odborníci a analytici upozorňují, tato valuace zdaleka neodpovídá reálným finančním výsledkům společnosti a jedná se spíše o zbožné přání budoucnosti ze strany investorů. Což o to, něčeho takového nejsme na trhu svědky poprvé, Tesla však musí doslova dělat svým investorům radost, aby se nestalo, že tahle významně nafouknutá bublina jednoho krásného dne praskne.

Na pořadu dne tak není nic jiného, než neustálý tlak na výsledky. Už na začátku tohoto roku se Tesla zavázala k tomu, že letos doručí zákazníkům půl milionů vozidel. Jenže koronavirová pandemie tyto plány výrazně narušila, a i když Tesla ve druhém čtvrtletí překonala očekávání analytiků a doručila více než 90 tisíc vozidel, stále jí k vytyčenému milníku zbývá více než 300 tisíc vozů. Vezmeme-li v potaz, že v zatím nejúspěšnějším čtvrtletí z tohoto pohledu (4Q 2019) doručila Tesla 112 tisíc vozidel, dokážete si jistě představit, o jakou výzvu se jedná. 

Elon Musk proto neváhal a stejně jako na konci každého čtvrtletí, i tentokrát poslal všem zaměstnancům v Tesle motivační email, ve kterém je nabádá k maximálnímu nasazení a soustředění na vytyčený cíl. Jestli přinese kýžený úspěch, to se dozvíme za pár dnů...

Originální znění Muskova emailu:

From: Elon Musk

To: Everybody

Date: September 20, 2020 [time: redacted]

Subj. All Hands On Deck!

We have a shot at a record quarter for vehicle deliveries, but will have to rally hard to achieve it. This is the most [sic] number of vehicles per day that we’ve ever had to deliver. 

Please consider vehicle deliveries to be absolute top priority. It’s also extremely important that we keep factory output as high as possible over the remaining 10 days. This is vital for the California market. 

Thanks for your most excellent efforts, 

Elon

#musk #elonmusk #tesla #zamestnanci #motivace #inspirace #email

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.