08.09.2020 2 minuty čtení

Nikdo nechce Váš produkt!

Nedávno jsme se s jednou obchodnicí bavili o jejích produktech a jak je prodává. Věděla o něm všechno, vyjmenovala všechny vlastnosti. A i tak byla deprimovaná, že neprodává. "Vždyť je to skvělý produkt. Lepší než konkurence. Za férovou cenu."

Proč to ty lidi nechápou?

Čím dřív si uvědomíme, že zákazníci nechtějí náš produkt, tím rychleji najdeme funkční cesty, jak ho prodat těm správným zákazníkům.

Pokud máte firmu, která umí hezké weby, smiřte se s tím, že nikdo ze zákazníků nechce web. Nechce PPC kampaně. Nezajímá ho nastavení Google Analytics. Jsou jim jedno archetypy a tonalita.

Oni chtějí více zákazníků. Aby se zvýšil počet lidí, kteří se dostanou na jejich stránky, bude se jim líbit obsah i forma a koupí. Chtějí se vyhnout vyhazování peněz za nefunkční kampaně a oslovování špatné cílové skupiny, která jejich produkty neocení. Chtějí si dlouhodobě udržet věrné zákazníky a partnery.

Prodejci často prodávají produkt, nástroj, myšlenku, … ale profesionální obchodník řeší užitek s klienty.

Proto až příště kouknete na svůj web, budete se bavit se svými obchodníky, kouknete se na Vaše offline i online materiály… Popisujete tam jenom vlastnosti produktů nebo hledáte jaký bude mít řešení reálný užitek pro člověka, se kterým mluvím nebo na něj cílím?

Nezapomínejme, že nikdo nechce náš produkt, ale užitek z něj!

Přijďte na workshop Profese obchodník, kde se dozvíte více tipů, rad a informací z obchodnické profese. Těšíme se na vás! :)

https://www.kazdyprodava.cz/profese-obchodnik/

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.