@progresGurucz
Pro sledování či spojení s uživatelem se prosím
přihlašte nebo zaregistrujte.
author
ProgresGuru.cz
@progresGurucz
Poslední dobou je moderní vychvalovat své neúspěchy, selhání, zkrátka průsery. Někteří si dokonce na sebekritikách postavili byznys. Jako proč ne, neúspěch je zcela přirozenou součástí lidského života. My však tento týden slavíme 6 let od založení vydavatelství ProgresGuru a raději bychom se soustředili na to, co se nám za tu dobu povedlo.

Důvod je jednoduchý. Náš život je takový, jakým ho učiní naše myšlenky. Pokud se budeme příliš zaobírat nezdary ostatních, může nás to vystrašit. Pokud v úspěch věříme, úspěšní budeme. Dříve nebo později.

Rozvojové audioknihy vydáváme od roku 2013. Pod značkou ProgresGuru zatím vyšlo 45 titulů, dalších 6 plánujeme vydat do konce tohoto roku. O naše audioknihy je zájem. Prodáváme je ve vlastním e-shopu a prostřednictvím největších českých distributorů. Pro zákazníky jsme k poslechu vytvořili mobilní aplikace (Android, iOS) a celkově prodali více než 25.000 kusů.

Hlavně se nestresovat

Bylo to jednoduché? Samozřejmě, že ne. Provozovat vlastní byznys není jednoduché. To vám ostatně potvrdí každý podnikatel. Můžete si to ale výrazně zjednodušit a to tím, že se u toho nebudete tolik stresovat. Rádi bychom se tak podělili o techniku, která nám pomohla vyřešit většinu kritických situací, se kterými jsme se v našem podnikání potkali.

Jdeme na to. Bum, problém. Co jen budu dělat?

Zhodnoťte situaci. Zamyslete se nad tím, co nejhoršího se může stát.
Připravte se na to, že se s nejhorší variantou budete muset smířit.
Pak se v klidu snažte tu nejhorší alternativu nějak vylepšit.
Proč? Nejhorší je totiž smrt z vyděšení. Nejprve se potřebujete uklidnit. A opravdový klid duše spočívá ve smíření se s nejhorším. Když se přinutíme představit si nejhorší možný výsledek a v duchu se s ním smířit, zbavíme se všech matných představ a dostaneme se do situace, ve které se můžeme na problém daleko lépe soustředit.

Jak to můžeme vylepšit

Zjistěte si všechna dostupná fakta a analyzujte je. Protože dokud neznáme všechna fakta, nemůžeme se ani pokusit o inteligentní řešení problému. Jakmile člověk věnuje čas tomu, aby si nestranně a objektivně zjistil fakta, už není tak těžké dojít k rozhodnutí a následně podle tohoto rozhodnutí začít jednat.

Potřebujete znát odpovědi na tyto otázky:

Jaký je problém?
Co je příčinou problému?
Jaká jsou možná řešení?
Které řešení je to nejlepší?
Co s tím můžu dělat?
Co s tím udělám?
Kdy to začnu dělat?

A nekomplikujte to. Příliš komplikovat věci bývá na obtíž a na překážku. V jednoduchosti je dokonalost. V jednoduchosti je ten největší půvab snadného a rychlého dosažení cíle.

Pochybujte, nechybujte!

Pokud rozjíždíte vlastní byznys a pochybujete, jestli to má všechno smysl, je to v pořádku. Měli jsme to taky tak. Začátky jsou těžké pro všechny.

Pochybování je ale motor, který vás drží ve střehu. Nedovolí vám přistoupit na nevýhodnou nabídku. Nezastavujte se, pokračujte a neustále vylepšujte. Odvádějte tu nejlepší možnou práci a buďte trpěliví, protože všechno chce svůj čas. Vytrvejte. Přemýšlejte nad svým byznysem, a hlavně nerozhazujete peníze bezhlavě kolem sebe.

Pokud chcete uspět a vytvořit firmu, která vám bude přinášet nejen radost, ale i zisk, díky které získáte časovou nezávislost a prostor pro osobní a rodinný život, nevzdávejte se příliš brzy. Pracujte na sobě, vytrvale, každý den. Mohli byste totiž propásnout okamžik, kdy vaše firma začne zářit.

Děkujeme!

Jako každý rok, i letos jsme pro vás připravili narozeninovou akci. Začíná zítra a potrvá 2 dny (14.2.-15.2.2019). Nepropásněte šanci koupit si od nás audioknihu. Všechny budou jen za 179 Kč.
photo
author
ProgresGuru.cz
@progresGurucz
Hledáte návod pro lídry, manažery nejrůznějších úrovní a vůbec pro všechny, kdo působí v pracovním kolektivu?

Právě vyšla nová audiokniha Kim Scottové, Radikální otevřenost.

Ta vám pomůže sestavit, vést a inspirovat týmy lidí, kteří odvedou nejlepší práci své kariéry.

Kim Scottová své postřehy zakládá na vlastních zkušenostech, pronikavé inteligenci a schopnosti pozorovat a analyzovat. Nabízí jasný a upřímný návod, jak vést ostatní. Pomůže vám stát se lepším lídrem a vybudovat efektivnější organizaci. Zaslouženě se tak těší pověsti skvělé šéfky (Google, Apple, Twitter) a také člověka, jehož berou generální ředitelé vážně.

Stejně jako u audioknihy Lídři jedí poslední, pokud řídíte lidi – ať už jednoho, nebo tisíc – tuto audioknihu potřebujete slyšet. Včera bylo pozdě slight_smile
photo
author
ProgresGuru.cz
@progresGurucz
Právě jsme vydali aplikaci pro iOS uživatele, kterou si můžete zdarma stáhnout na App Store (ProgresGuru audioknihy).

Podobně jako u aplikace pro Android na Google Play, má jeden jediný účel. Jednoduše si přehrát audioknihy zakoupené na ProgresGuru.cz
photo