@portu
Pro sledování či spojení s uživatelem se prosím
přihlašte nebo zaregistrujte.
author
Portu
@portu

Americká banka JPMorgan Chase má zaplatit rekordních 920 milionů dolarů za svůj podíl na údajné manipulaci s futures kontrakty na kovy a se státními dluhopisy. V úterý to uvedla Komise pro obchodování s komoditními futures.

Hodnocení: +2
author
Portu
@portu

Americký prezident Donald Trump v deseti z uplynulých patnácti let neplatil žádné daně z příjmů. Informoval o tom list The New York Times s odvoláním na daňové záznamy. V roce svého zvolení Trump podle listu zaplatil na federální dani z příjmů pouze 750 dolarů.

Hodnocení: +1
author
Portu
@portu

Není dluhopis jako dluhopis. V posledních letech se do popředí zájmů mezi investičními produkty dostaly podnikové dluhopisy, lákající nové investory na často vysoké výnosy i kolem 7-9 % ročně. Ačkoliv se jedná o dluhopisy, nelze je považovat za bezpečné nebo dokonce garantované investice. 📊

Hodnocení: +2
author
Portu
@portu

V minulém týdnu jste se mohli účastnit velmi zajímavého Q&A webináře. Otázek padalo opravdu hodně a nakouslo se spousty zajímavých témat. 👍

Pokud jste nestihli webinář live, zde je jeho záznam. 👇

Hodnocení: +1
author
Portu
@portu

Na finančním trhu by mohl přibýt produkt, který bude alternativou ke státem daňově podporovaným finančním produktům spoření na stáří - co na to Portu? 👇👇

http://bit.ly/302OF8h

photo
Hodnocení: +3
author
Portu
@portu

Americké akcie zpevnily. Táhl je růst amerického internetového prodejce Amazon, který zastínil negativně působící průtahy schválení čtvrtého souboru opatření na pomoc americké ekonomice.

Hodnocení: +2
author
Portu
@portu

ČNB schválila prospekt, Česká zbrojovka Group nabídne v říjnu akcie na pražské burze.

Cenové rozpětí je stanoveno na 290-370 Kč za jednu akcii. Oznámení ceny v IPO a výsledné alokace a první den na hlavním trhu pražské burzy čeká Česká zbrojovka 2. října 2020.

Hodnocení: +3
author
Portu
@portu

Zahraniční dluh Česka klesl v letošním druhém čtvrtletí o 79,2 miliardy na 4,396 bilionu korun. Meziročně byl ale o 37,3 miliardy korun vyšší. Dluh Česka vůči cizině odpovídá 77,5 % hrubého domácího produktu.

Hodnocení: +3
author
Portu
@portu

Společnost Playboy Enterprises, vydavatel stejnojmenného pánského časopisu, zvažuje možnost návratu na burzu prostřednictvím fúze se společností specializovanou na akvizice. S akciemi Playboye se přestalo na burze obchodovat před devíti lety.

Hodnocení: +3
author
Portu
@portu

IPO - první veřejná nabídka akcií - má pro firmu velký význam. ✅Proč se firma rozhodne vstoupit na burzu a jaký je proces?

Hodnocení: +4