@martinDraha
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
author
@martinDraha

Před týdnem jsem narazil na telegramu na tento názor ohledně bitcoinu, tak ho sem se zpožděním dávám:

"Konečně někdo (Phil) s desetiletou zkušeností z trhů, kdo k mojí spokojenosti osvětlil současnou situaci na Bitcoinu.  

Protože Bitcoin nemá žádnou jasně danou strukturu. Což je přesně cíl, jak vysvětluje.  

Jde v podstatě o psychologickou válku mezi chytrými finančními manažery, kteří chtějí nakupovat a potřebují, aby Bitcoin pustili hloupí manažeři do prodeje.  

Vzniká tedy chaotická struktura, která má v čase vybudovat strach z propadu a přinutit účastníky k rozhodnutí prodat s vidinou nákupu za levněji.  

Prodeje jsou však vykoupeny, takže se propad nedostavuje. Cena se pohybuje nad okrajem propasti a sílí očekávání pádu do propasti.  

V této fázi chytří manažeři, kteří mají stejný zájem do značné míry nezávisle spolupracují, protože ví, o co se snaží a mají společný cíl.  

Pokud se ale po kritické době nepodaří přesvědčit, aby se do trhu uvolnilo dostatek aktiv ke koupi, začnou manažeři jet každý na své triko a začnou "své konkurenci" skupovat alespoň to, co na trhu je. Tím začne cena pomalu a nudně stoupat.  

Ostatní rozpoznají, že začala tato fáze a nakonec se začnou předhánět, kdo bude rychlejší s výkupem a cena začne akcelerovat.  

Neboli ano, všichni cítí psychickou bolest a strach z dumpu. Splněno. Ale pokud se nepovede přesvědčit, aby nastala nárazová panika, budou muset velmi brzy začít nakupovat prostě to, co na trhu je.  

Takže očekávaný propad k 25k považuje za nepravděpodobný. Jen se vytváří iluze, že bude chytré prodat teď a nakoupit za levněji. K čemu ale nedojde.  

Cílem je co nejvíc kapitálu přimět prodat dno."

 

Což tak nějak zatím vyšlo, cena si šáhla lehce pod 30k, avšak bez velkých objemů, což ale stejně vystrašilo (nejen) poslední nováčky a ti raději prodali, což byl účel. Uvidíme co dál, věřím, před koncem prázdnin to zase začně být jízda....tam nebo tam :)

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
author
@martinDraha

Lidé jednají na základě incentiv. El Salvador po zavedení #Bitcoin jako oficiální měny nyní začně nabízet jejich geotermální elektrárny s levnou čistou energií ze sopek pro těžaře z celého světa. Čínani by se mohli chytnout ;) 

Jak říkal Daniel Steigerwald: "Energie není vzácná, je jí všude strašně moc. Problém s energií je její uchování v čase a přesun v prostoru. Tohle řeší bitcoin už 12 let. 

https://twitter.com/nayibbukele/status/1402680890057166858

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
author
@martinDraha

Naprosto skvělý rozhovor s Radovanem Vávrou o kapitalismu, politice, penězích a investování. Škoda že to není delší :D https://youtube.com/watch?v=l7xr1oz9Jvk Dobrá práce, thumbs up!

 

S Radovanem ještě doporučím rozhovor na YT kanálu  @KRYPTOMates o #Bitcoin

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
author
@martinDraha

Krásný názor na nynější krypto korekci od Adama Kracíka:

Ahoj kryptopřátelé,  

máme tu teď chvilku oddechu, protože konečně se zdá, že přichází větší korekce a napadlo mě, že je důležitý vysvětlit, jak vlastně takový korekce vůbec fungujou.  

V prostoru je spousta nováčků a může se opakovat situace z roku 2017, kdy lidé doopravdy začnou věřit tomu, že na korekce mají vliv fundamentální zprávy, manipulace velryb, anebo Musk a Soros.  

Hlavní důvod korekce je, že za sebou máme naprosto enormní a strašlivej růst v hrozně krátký době. Na trh se ženou noví lidé, kteří se nebojí nakupovat na extrémně vysokých hodnotách (relativně v čase), čímž ženou cenu do extrému. Naopak dlouhodobí hodleři jsou v obrovských zisících a můžou si dovolit prodávat části svých portfolií, protože i přes korekci jsou pořád v super ziscích.  

Hlavní tlak na prodej v první vlně korekce tvořili likvidace otevřených pozic na pákových burzách. Gambleři prostě hodně vsázeli na vzestup, což obvykle značí korekci. Právě manické vsázení na vzestup vyvolalo vlnu prodejů, protože každá zlikvidovaná futures long pozice se nakonec prodá za market cenu a následně je tak zase větší tlak na prodej. Počet likvidací na počátku týdne dosáhl na dvojnásobek předchozího maxima. Tz. za korekcí stály likvidace pozic v hodnotě dvou miliard během jednoho dne. To jsou obrovská čísla, která trh posunula níže. A to se bavíme pouze o BTC a ne o všech kryptoměnách.  

A právě první vlna likvidací vytvořila atmosféru strachu, kdy se noví hráči na trhu začali bát a začali prodávat, což vede k dalšímu propadu. To sleduje statistika SOPR pro krátkodobé hodlery, kteří nyní prodávají se ztrátou (I v bull marketu je hrooooooozně jednoduché prodělat, pokud člověk neví, co dělá).  

Co bude dál?

Tlaky na nákupy jsou obrovské a nemám větší obavu o to, že tohle by byl konec bull marketu. Spíš se jedná o první velkou devastaci nově příchozích na trh. Na trhu je stále nedostatek btc, altcoiny již ukazují svůj investiční potenciál v bull marketu a šílenství bude nadále pokračovat.  

Ale ani šílenství nebude nekonečné. Na určité dolarové hodnotě btc se i ti nejsilnější hodleři začnou rozhodovat o prodeji ,což povede k extrémnímu tlaku na prodej, který nebude možné zlomit ani masami nově příchozích. Pak přejde celý trh do bear marketu.  

Takže vstup do bear marketu bude identický s korekcí a nebude snadno rozpoznatelný. Tudíž je potřeba mít  vystupní a postupnou taktiku, jak se vyhnout úplnému crashi.  

Co můžu udělat proto, aby mě krypto nesemlelo?

Jestli se teďka kompletně hroutíte (platí pro nováčky), tak je potřeba, abyste si postavili strategii. Základem veškerého investování je risk managment. Tz. neriskuju víc, než si můžu dovolit ztratit, nenaskakuju na pumpy, nechodím all-in, nechodím all-out, když sem unavenej, vystrašenej, nepozornej, tak nejdu tradovat.  

Základem investování je mít kvalitní portfolio. Nejbezpečnější investice je nadále Bitcoin (Ale nenechte se zmást, ani bitcoin tu vůbec nemusí být navždy) a hned za ním Ethereum. Tyhle dva projekty by měli tvořit základní stavební kameny každýho portfolia.  

S malými procenty je pak snesitelné si zariskovat na rozumných smart kontrakt platformách a defi protokolech.  

Co když mám jenom Safemoon, Doge a Elongate?

Pokud vlastníte větší než malé množství těhle projektů, tak se nedá nic dělat a tenhle bull market vás zniči. Místo práce, učení se, seberozvoje, testování, zkoušení, jste se rozhodli pro to, že půjdete all-in do rad od dětí na tiktoku. Hůř už bejt nemůže.  

Na druhou stranu jste právě dorazili na úplné dno investiční demence a za níž už jít nemůžete, takže cesta je otevřená jenom nahoru. Což je vlastně dobrá zpráva.  

Co dělat během korekce?

Během korekce, pokud už mám nainvestováno absolutně všechno, tak můžete začít chodit na procházky, přečíst si dobrou knihu, podívat na se na hezkej seriál, trávit zase čas s lidma, který nemluví jen o kryptu atp.  

Pokud máte peníze připravený na nákup, tak korekce jsou doba, kdy bohužel není čas chodit ven a je čas na dolar cost average in. Všechno je ale potřeba dělat s rozvahou, tak opatrně 🙂  

Doufám, že to někomu pomohlo 🙂 Mějte se hezky, buďte v pohodě a pamatujte, že peníze nejsou všecko 🙂

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.