@ivoSkrenek
Pro sledování či spojení s uživatelem se prosím
přihlašte nebo zaregistrujte.
author
Ivo Skřenek
@ivoSkrenek
Názory profesora Weinholda sleduji delší dobu a náš pohled na vývoj v budoucnosti se velmi často shoduje slight_smile
Například co se týká nízkoemisní mobility nebo nepotřebě vlastnit automobil (protože člověk může dělat lepší věci, než řídit auto na plných silnicích). Nejvíce se ale shodujeme na očekávání trendu skokově se zvyšující spotřeby elektřiny a na její decentralizované výrobě - třeba v bioplynkách na odpady v místech, kde je možné tyto odpady bez velkých nároků na přepravu energeticky využít - výrobou elektřiny, tepla, biometanu a přebytky, nebo uložením do vodíku jako power-to-gas.
author
Ivo Skřenek
@ivoSkrenek
Podporujme ekologickou výrobu energií, a zároveň využití potenciálu rozložiltelných odpadů. Využití větru a slunce nám přijde jako extenzivní využití podpor, přičemž by nám přišlo rozumnější intenzivně podporovat ekologickou a energetickou likvidaci BRO, který ležící na skládkách přispívá zhoršování skleníkového efektu.
author
Ivo Skřenek
@ivoSkrenek
Výroba energie z obnovitelných zdrojů - z toho, co už je, má větší potenciál než výroba energie v nových blocích atomové elektrárny, pro něž je potřeba vyrobit obohocaené palivo a pak někam uložit radioaktivní odpad. EFG je na dobré cestě.