@danielsmid
Pro sledování či spojení s uživatelem se prosím
přihlašte nebo zaregistrujte.
author
Daniel Šmíd
@danielsmid

O tom, že vydávám knihu, první a jedinou českou knihu o oděvech mužů, už zřejmě víte.  

Téměř 70 % knih za zvýhodněnou cenu je již prodáno. Myslím, že je načase, aby se také jeden výtisk dostal k Vám.

Zbývá sedm dnů do ukončení kampaně, ve které máte možnost získat knihu v extra provedení, která se později nebude prodávat. 

Nákup Vám zabere pouhé tři minuty, není potřeba se registrovat, jen vepíšete adresu, kam mám v srpnu knihu poslat. 

Koupit knihu právě nyní >>

https://www.startovac.cz/projekty/smart-casual/

 

photo
author
Daniel Šmíd
@danielsmid

Je nutné sladit oděvy muže s oděvy ženy? Jak se obléct na narozeniny dcery? Co si vzít na sebe, když je horko? Kolik košil je tak akorát? Jaké ponožky už opravdu nenosit? Které boty zužují širokou nohu? Víte?

Odpovědi najdete v mé knize. A k tomu se také dozvíte, jak rychle vyčistit bílé tenisky, kdy není vhodné jít bez kravaty, jak zapůsobíte na prvním rande, jaké boty jsou vhodné na léto. A stovky dalších tipů, námětů a návodů, jak vypadat lépe.

I když máte břicho, nebo jste jak tyčka. Kniha je v předprodeji, podobně jako letenky nebo lístky na vlak. Prostě výhodněji. https://www.startovac.cz/projekty/smart-casual/

photo
author
Daniel Šmíd
@danielsmid
Měl to jsem zřejmě dáno od svých sudiček. Vyrůstal jsem ve stínu tří zajímavých a velmi rozdílných mužů, kteří měli jedno společné - uměli se skvěle oblékat.

Všichni tito tři muži ve mě zanechali stopu, kterou dnes nosím s hrdostí stále s sebou:

1) oděv je součástí mužského života
2) k hodnotným mužům patří hodnotné oděvy.

Znalost, jak a jaké oděvy nosit, patří k základním znalostem každého muže. Nemá-li muž své vzory v rodině, je nutné vše nastudovat z knih. Zde je mimo jiné i seznam těch dobrých >> https://www.danielsmid.cz/l/lze-se-naucit-oblekat-pouze-z-knih/
author
Daniel Šmíd
@danielsmid
Štastné a veselé? Raději už opravdu ne. Namísto toho zvolte decentní a klasické. Nechci vám mluvit do toho, jak slavíte Vánoce, ale mám co říct k vašim ponožkám.

Nevzdávejte se barev a vzorů, avšak namísto těch "křičících" si pořiďte barvy tlumené s klasickými vzory. Velejemné vertikální proužky, střídmé struktury a nebo Argyle vzor v nenápadné kombinaci.

Jste to vy, kdo jde po ulici nebo vaše ponožky? Přečtěte si celý článek.
https://www.danielsmid.cz/l/soumrak-veselych-a-stastnych-ponozek/
author
Daniel Šmíd
@danielsmid
Opouštím dnes svoji "krabici" plnou jistot a vydávám se s tématem, kdo smeká roušku jako první, do zatím neprobádaných vod. Týká se to, více či méně, nás všech, nemyslíte?

Tam, kde chybí pohodlí, panuje nejistota. Na stejném místě však najdete také radost a jisté "vzrušení" z nového, neprobádaného a riskantního. Většina dobrodružství se prostě na sedačce v obýváku nekoná.

Smíme odstranění pokrývky úst vůbec někomu navrhnout? Na čí straně je "právo" uvolnit pohled ostatních na vlastní mimiku? Možná, že je to jako s tykáním a navrhuje to žena muži či starší mladšímu. Nebo je to jinak?

Přečtěte si můj názor včetně doporučení. https://www.danielsmid.cz/l/kdo-smeka-rousku-jako-prvni/
author
Daniel Šmíd
@danielsmid
Před pár týdny jsem se pustil do hledání ještě podrobnějších informací o košilích. Napadlo mě, že když už je každý den na sebe oblékám, měl bych vědět, jakou cestou se vlastně dostaly do mé skříně.

Dnes mám o tomto tématu popsaných několik stran. Pro Vás jsem však vybral jen jednu, poměrně zajímavou část, jejíž přečtení Vám zabere pouhých pět minut: Vše, co jste kdy chtěli vědět o historii košile.

Přišel jsem díky tomu na to, co se za více než 3000 let historie košile vůbec nezměnilo, co nám bez úprav zůstalo do dneška. Ujistil jsem se také, že bílé košile jsou pro výjimečné dny a že každý den je výjimečný.
https://www.danielsmid.cz/l/kosile/
author
Daniel Šmíd
@danielsmid
Na lidech, se kterými se setkávám, si vždy všímám způsobu, jakým hovoří. Někdy trnu hrůzou, co dalšího jim ještě vyleze z úst, někdy se opájím sametovým zvukem češtiny bez slovní vaty.

Důležité jistě je, co říkáte, tedy obsah. Avšak vedle toho stojí ještě minimálně další čtyři způsoby, které dají obsahu patřičnou hodnotnou formu. Co je pomyslným rámem pro Váš obraz sdělení?

Snad každý z nás chce, aby mu bylo rozumět. Zjistěte, zda děláte také tyto kroky pro lepší porozumění toho, co říkáte.

Přečíst celý článek >> https://www.danielsmid.cz/l/take-chcete-aby-vam-lide-lepe-rozumeli/
author
Daniel Šmíd
@danielsmid
Dříve jsem si nedovedl představit, že budu psát o bílých kalhotách. Co je na tomto, na první pohled extra nepraktickém oděvu, vlastně k psaní, napadne Vás možná.

Nebudu Vás zbytečně zdržovat od přečtení mé recenze a popisu mých vlastních zkušeností, co mi bílé kalhoty daly a co mi vzaly. Pár nohavic, které jsem dříve z mnoha důvodů odmítal, naplnily můj šatník spoustou možností. https://www.danielsmid.cz/l/lesk-a-bida-bilych-kalhot/