Nejpopulárnější
author
Patrik Kudláček
@patrikKudlacek1
photo

Netflix nevydělává žádné peníze, přesto je velmi oblíbený v řadách investorů

Jak vydělává Netflix peníze? Na tuto otázku si můžeme odpovědět velice krátce - peníze prostě nevydělává. Od roku 2011 se společnost na konci roku ještě nedočkala pozitivního finančního výsledku. Takže zásadnější otázkou spíše než „Jak vydělává Netflix peníze?“, je otázka „Jak je nevydělává?“ Pojďme se seznámit s pár základními fakty a informacemi:

author
Patrik Kudláček
@patrikKudlacek1
photo

10 důvodů, proč je náročné být skutečným „inteligentním investorem“ - 1. díl

Kniha Inteligentní investor se stále prodává ročně ve statisících, jak se snaží investoři naučit hodnotovému investování. Nejedná se však o nic snadného, v minulosti i samotný Warren Buffett prohlásil: „Hodnotové investování je jednoduché na pochopení, ale není snadno realizovatelné.“

author
Patrik Kudláček
@patrikKudlacek1
photo

5 tipů, které vám pomůžou se lépe rozhodovat

Pokud byl Joker v Temném rytíři agentem chaosu, pak jsou podnikatelé přesným opakem – manažeři chaosu. Podnikající lidé se každý den potýkají s chaosem a snaží se najít co nejlepší řešení a posunout tak svoje podnikání k úspěchu. Každá jednotlivá situace je velice rozmanitá, proto je výhodné znát rámec, který pomůže podnikateli lépe se rozhodnout. A ten vám nabízíme.

author
Warengo
@warengo
photo

Dnes mohl být druhým nejbohatším člověkem světa. Místo toho žije v maringotce

Nadpis trochu bulvární, příběh obsahující několik kdyby...ale jen tak lze dosáhnout cíle, kterým je poučení. Poučení o tom, že každý spoluzakladatel startupu by si měl velmi dobře rozmyslet, zda chce ten bláznivě vypadající projektu opravdu opustit. Tuhle chybu totiž přesně před dvaačtyřiceti lety udělal Ronald Wayne.

author
Roman Peterka
@romanPeterka
photo

Výprava do světa investičních letadel - 1.díl

Svět chce být klamán a lidská chamtivost zaslepuje zdravý rozum. Důkazem toho je úspěch dalších a dalších podvodných investičních schémat založených na „starém dobrém“ objevu Charlese Ponziho. Tedy podnikání bez skutečného byznysu, kde zisky generuje jen příliv dalších „investorů“, zlákaných vidinou neskutečných výnosů.