Nejpopulárnější
author
Patrik Kudláček
@patrikKudlacek1
photo

Jak pracovat z domova efektivně?

Práce z domova už dnes není devízou pouze osob na volné noze. Zejména startupy poskytují svým zaměstnancům velmi flexibilní pracovní dobu, a tak se může pravidelně stávat, že lidé pracují z pohodlí domova, aniž by museli někam chodit. Na první pohled zní práce z domova úžasně, ale přináší sebou rovněž několik nemalých výzev mezi než patří i otázka zdraví.

author
Warengo
@warengo
photo

Jak vytvořit skvělou prezentaci?

Jak se cítíte, když prezentujete? Zvládnout vytvořit, ale především poutavě představit prezentaci je jedna z důležitých dovedností, kterou by měli ovládat nejen manažeři a podnikatelé. Ať už prezentujte v plné univerzitní aule, nebo před investory, v obou dvou případech je nutné posluchače zaujmout. Představit myšlenky nebo produkt tak, aby vše bylo srozumitelné a zároveň zábavné, není vůbec snadné.

author
Warengo
@warengo
photo

Jak začít podnikat při studiu?

Pryč jsou dny, kdy mantinely vašeho osobního či pracovního života nastavovali rodiče, v jejichž stopách se od vás očekávalo, že budete pokračovat. Každý si proto může vybrat, jestli bude například dlouho studovat, nebo se co možná nejrychleji postaví na vlastní nohy. Nebo zvládne obojí najednou. Pokud chcete začít podnikat v mladém věku, těchto pět tipů vám určitě pomůže.

author
Warengo
@warengo
photo

Jak úspěšně vyjednávat? Stačí dodržovat pár pravidel

Úspěšný člověk si musí osvojit schopnosti, které pouze z knih načíst nelze a jedním příkladem je právě umění komunikace. Schopnosti vyjednávání a přesvědčování jsou tak cenné, že investorský guru, jakým je Warren Buffett, se rozhodl zavěsit svůj certifikát o absolvování kurzu vyjednávání na Carnegieho institutu ve své kanceláři, místo diplomu z Kolumbijské univerzity.

author
Warengo
@warengo
photo

Jak investovat do zlata, abyste nepřišli na buben?

Ke zlatu se investoři obracejí především v dobách, kdy na finančních trzích začnou řádit turbulence. A ti, kdo mají peníze, hledají bezpečnější aktiva, než jsou akcie a další produkty finančního trhu, jež jsou v případě finančních krizí a praskání investičních bublin nejvíc náchylné na prudký sešup. Což nás také může čekat každou chvíli.

author
Warengo
@warengo
photo

Jak investovat malé částky?

Investiční „odborníci“ vám řeknou, že na burze se s malým kašpárkem hraje divadlo jen velmi těžko. Každý ale nějak začínal, a ne všichni měli v začátku statisíce nebo miliony. Stejně tak si i vy – ačkoli třeba zrovna nemáte moc peněz na rozhazování – můžete říct: „Pustím se do toho, začnu investovat.“ Jak ale začít?

author
Warengo
@warengo
photo

Jak vybudovat miliardovou společnost? Inspirujte se na severu Evropy

Neustále se setkáváme s technologickými novinkami, aniž bychom si byli vědomi skutečnosti, že šlo původně o startupy, jejichž podnikání bylo na samém počátku velmi rizikové a spojené nejenom s možností neúspěchu, ale také s případnými finančními ztrátami. Dnes však mnohé z nich mají hodnotu i několika miliard dolarů. Tyto projekty si většinou spojujeme se Silicon Valley, v Evropě si však možná trochu překvapivě vůbec špatně nevede Stockholm.