30.08.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 31.08.2020: Raketové bohatnutí nejbohatších, provokujem na Tchaj-wanu a vše nej Warrenovi

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý víkend.

Dobré ráno! Doufám, že jste si včera symbolicky přiťukli na strejdu Buffetta, který oslavil požehnaných 90. let. Takhle dlouhý, vitální a zdravý život je něco úžasného a vsadím se, že konstantní myšlenkové výzvy v podobě dumání nad tím, jakou další profitabilní investici udělat, jsou jednou z hlavních ingrediencí Warrenovy dlouhověkosti a neutuchající chuti do života. Tak happy birthday! Úspěšný vstup do nového týdne Vám přeje Tomáš.
 

💡 Myšlenka pro dnešní den:
Trhy většinu let rostou, ale veškerá pozornost se vždy upírá na klesající roky. 

BURZA SVĚT

 Zlato +2.07 % (1,972.60 USD) 

 S&P 500 +0.67 % (3,508.01)

 Ropa -0.26 % (42.93 USD) 

 Nasdaq +0.61 % (11695.63)

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte ProfitLevel, CORLOX a Českou kryptoměnovou asociaci.

Nutanix (NTNX) +29.17 % (28.03 USD)
Poskytovatel cloudových služeb zažil úspěšný pátek po výborných Q2 výsledcích a informaci, že Bain Capital do společnosti investuje zhruba 750 milionů dolarů.

NIO (COTY) -6.94 % (18.50 USD)
Čínský konkurent Tesly potřebuje další peníze. Automobilka se proto chystá na emisi 75 milionů nových akcií. Chce za ně získat 1,5 miliardy dolarů.

Skupina Pražská burza (22 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

Další graf ukazující abnormalitu dnešních trhů. 12měsíční P/E ratio pro idnex S&P je s hodnotou 22,8 s klidem nad 5letým (17,1) i 10letým (15,4) průměrem. Bez nadsázky historická divergence!

SLOVA DNE

„Předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil je lhostejný vůči čínsko-českým vztahům a vzájemně prospěšné spolupráci, ignoruje názor široké veřejnosti České republiky a ve vlastním politickém zájmu stejně trval na návštěvě Tchaj-wanu, čímž se dopustil vážného vměšování do vnitřních záležitostí Číny, vážně porušil národní suverenitu a územní celistvost a vážně porušil základní principy mezinárodních vztahů a politické závazky bilaterálních vztahů."

Naši čínští přátelé jsou si jistí, že většina Čechů Tchaj-wan vnímá jako součást Číny. Kdopak jim asi takovou hloupost nakukal? A kdy přijdou tradiční výhrůžky odvetou, jak se ve správném přátelském vztahu sluší a patří?

ČÍSLO DNE

540 000 000 000 $

Zatímco jízda na akciových trzích pokračuje, svět již dle Bloombergu má hned 4 jedince, jejichž jmění přesáhlo 100 mld. $. Feministky zklamu, jsou to chlapi jak poleno (i když Zuck je možná robot). Bezos, Gates, Zuckerberg a Musk aktuálně sedí na 540 mld $.
 
BLESKOVĚ

▶ Guvernér ČNB Jiří Rusnok ostře zkritizoval zrušení superhrubé mzdy, ke kterému se hotoví rozhazovačná vláda. Krok označil za hazard, který ohrožuje veřejné finance.

▶ Zpráva OSN zaměřující se na dopady pandemie na mezinárodní pracovní trh varuje před nezaměstnaností na úrovni velké hospodářské krize. Jen v cestovním ruchu je údajně ohroženo na 120 milionů pracovních míst.

Maďarsko od 1. září de facto uzavírá hranice své země. Do země se dostanou jen Maďaři a cizinci s povolením, přičemž všichni zamíří na 14 dní do karantény.

▶ Největší čínské státní banky letos strádají. Čtyři z top 5 v letošním 1. pololetí utržily největší ztrátu za poslední dekádu. Razantně navyšují rezervy na ztrátové úvěry.

▶ Čína oznámila zavedení nových pravidel týkajících se exportu technologií. V praxi to může mimo jiné znamenat, že i případný úspěšný prodej amerického byznysu TikToku by nejdříve potřeboval souhlas Pekingu.
 
FOTO DNE

Americká centrální banka Fed je dnes dle agentury Bloomberg největším investorem na světě. Pak nemají akcie růst, tihle bankéři mají v portfoliu 22 913 různých cenných papírů.

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty