29.08.2020 3 minuty čtení

Cena je vysoká! Cena je nízká! Proč nám nesmí záležet na ceně?

Cena jako ukazatel kvality je běžné. Ale je to tak správně? Přečtěte si, proč byste se neměli řídit cenou!

Ať už si to uvědomujeme nebo je to čistě podvědomé, cena v našich hlavách určí, jak kvalitní službu nebo produkt dostaneme.

Proč je špatně řídit se cenou?

Cena je zkrátka zavádějící. Je součástí marketingu společnosti, který vás přesvědčuje, abyste produkt nebo službu viděli tak, jak to výrobce zamýšlí. Při tom byste produkt i službu měli vidět přesně takovou, jaké jsou a k čemu vám osobně poslouží - jakou pro vás mají hodnotu.

Protože můžete ušetřit obrovské množství peněz bez ztráty kvality. Představte si, že potřebujete pro svou firmu například novou mobilní aplikaci. Existuje řada obrovských agentur, které si rády řeknou o milion korun. A protože pro vás vyčlení 24/7 obchoďáka, máte pocit, že jiná možnost není.

Mezi nabídkami narazíte na malé společnosti, které to samé rády zpracují za polovinu ceny.

Malá firmička od vás chce polovinu ceny oproti velké agentuře, v tom je háček, že? Možná. Možná také ne. Možná jen nemají samostatného obchoďáka na každé tři klienty a kancelář v celém patře budovy, které musí platit. Možná mají způsob, jak stejnou službu udělat snáze, protože jsou nuceni inovovat, jinak nepřežijí. Možná vám dokonce poskytnou skutečně přátelskou atmosféru a věci navíc, jako jsou delší záruky na své služby. Možná od menší společnosti za polovinu ceny dostanete víc, než od velké agentury.

Jak zajistit tu nej cenu?

Určitě nikoho nenabádám hledat nejlevnější řešení. To se VŽDY vymstí. Ale také není nutné platit extra.

Pokud hledáte dodavatele, ozvou se vám větší i menší společnosti. Roztříďte je dotazníkem. Jednoduchým dotazníkem, který si vytvoříte například na Google Formuláře a který se ptá, zda dodavatel umí a splní vše, co vy požadujete. A pokud se cítíte v ohrožení, že každý přece může vyplnit cokoliv, pošlete místo dotazníku rovnou smlouvu, které se nepoctivec téměř jistě zalekne.

Uveďte tam nejenom požadavek na výsledek, ale třeba i do jaké doby od nich chcete reakce a cokoliv, co si od spolupráce představujete.

Budete překvapeni, co vše jsou ochotni a schopni pro vás ti levnější splnit.

Jak vím, že levnější neznamená horší? Má firma je ta levnější a nejeden náš klient přišel zklamaně právě od velké agentury a zůstal. Jsme levnější proto, že pracujeme efektivně, rychle a nepotřebujeme platit zbytečně příliš lidí. Přes to u nás dostanete rychlost i kvalitu ve výsledcích i přístupu.

Nebojte se vyzkoušet levnější, jen si buďte jisti, že dostanete, co potřebujete!

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.