14.05.2019 2 minuty čtení

Do výnosného byznysu s vodou se dá stále ještě naskočit, ukazuje bývalý manažer Netflixu

Ještě před 50 lety se lidé smáli myšlence, že by si jednou mohli kupovat balenou vodu. A dnes? Smějí se myšlence, že by s tím přestali.

Na první pohled by se mohlo zdát, že byznys s vodou je natolik atraktivní, že už si trh rozebrali ti největší hráči jako Coca-Cola (SmartWater, VitaminWater, Dasani), Pepsi (Aquafina) či Nestle (Pure Life). Navíc, co lepšího by se s balenou vodou dalo udělat, aby to přilákalo zákazníky? Není trh už tak nasycený tím, že lidé jsou vůbec ochotni platit za něco, co by mohli mít za minimální cenu a bez zatěžování země plastem?

Mike Cessario nad tím přemýšlel a došel k závěru, že prostor pro menšího hráče tu ještě je. Cessario totiž doposud pracoval jako manažer virálního marketingu v Netflixu, takže díky jeho přispění zná celý svět seriály jako Narcos či House of Cards. A své zkušenosti se rozhodl využít v novém byznysu s balenou vodou.

Zavražděte svou žízeň!

Cessario pojal svůj byznys velmi punkově a nový druh balené vody nazval Liquid Death. A pokud byste náhodou nevěděli, jaký přínos pro vás taková voda může mít, claim vám to prozradí: „Zavražděte svou žízeň.“

Čerstvý CEO sází nejenom na tvrďácké pojetí doprovázené kreslenými postavami, uřezanými končetinami a spoustou krve, ale také na současný společenský trend, který bojuje proti plastovým obalům.

Voda Liquid Death je balená v klasických ALU plechovkách, které jsou ze 70 % tvořeny recyklovaným materiálem. Jak firma uvádí, u plastových obalů jsou to pouhá 3 %. Firma navíc daruje 5 centů z každé prodané plechovky na pomoc s odstraněním plastů z přírody.

Že se nejedná o žádný dočasný byznys z recese dokazují investice, které už firma získala. Od investorů, mezi které patří například i Biz Stone, spoluzakladatel Twitteru, už Mike Cessario vybral 2,25 milionů dolarů.

Mimochodem, jedna plechovka vyjde na krásných 1,83 dolaru a obsahuje čistou vodu z alpských hor. Podle recenzí uživatelů se jedná o jedinečný zážitek, který si získá vaši duši.

Tím nechceme dělat reklamu, ale jen ukázat, že byznys se dá stále ještě začít dělat ve všech možných oborech, stačí špetka kreativity.

Aby byla inspirace kompletní, tady je reklama Liquid Death:

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.