28.08.2020 3 minuty čtení

Mark Cuban se pochlubil svým dlouhodobým akciovým portfoliem. Netflix mu vynesl 1000 %, Amazon zase 500 %

Miliardář Mark Cuban se v tomto týdnu rozpovídal o své buy-and-hold investiční strategii, která mu dle jeho slov vynesla masivní zisky.

Cuban byl hostem v The David Rubenstein Show a řeč došla i na jeho investiční portfolio.

Že se Markovi dlouhodobě zamlouvají technologičtí giganti, je známo. Během rozhovoru však podotkl, že například akcie Netflixu drží od doby, kdy stály pouhých 50 $. O den později streamingová služba uzavřela na ceně 550 $, což Cubanovi dává zhodnocení sympatických 1000 %.

Řeč přišla i na Amazon, který Cuban dle svých slov rovněž má nakoupený za pořizovací cenu mezi 500 a 700 $. Naposledy Bezosovu společnost přikupoval, když byly akcie kousek pod 2000 $. Středeční uzavírací cena Amazonu byla 3441,85 $. Všechny akcie nakoupené za 500 $ tak již Cubanovi zhodnotily o 500 %.

Jeho investiční strategie neobsahuje žádné speciální vychytávky. Zejména v posledních letech se jednoduše řečeno snaží držet společností, kterým na základě svého vytříbeného byznysového čuchu věří.

"Rozhoduji se zcela sám. Dříve jsem obchodoval vážně hodně. Byl jsem velmi, velmi aktivní obchodník. A v 90. letech i krátce po roce 2000 bylo na trzích mnohem méně peněz rozložených mezi víc akcií. Dnes je to naopak, mnohem víc peněz se honí za méně akciemi, takže je těžší obchodovat a být úspěšný."

Mimo Netflix a Amazon se Cuban zmínil ještě o pár "drobných investicích", které v akciovém trhu během let učinil a dlouhodobě drží. Přiznal ale, že už neobchoduje tak čile jako dříve a spíš se teď veze na masivní vlně nafukování aktiv, které trhům dopřává Fed.

Na téma pandemie koronaviru poznamenal, že byť tato událost donutila řadu malých byznysů zavřít a poškodila některé velké společnosti, vyvolaná nejistota vytvořila zajímavé příležitosti pro inovace, a to zejména v digitálním světě.

"Myslím si, že dnes existuje celá řada unikátních příležitostí, které se nabízejí lidem, jež jsou kreativní a mají vizi budoucnosti. Za 10,15, 20 let se podíváme zpět a bude okolo nás 10, 20, 30 globálních firem, jež byly vytvořeny lidmi, které dnes považujeme za blázny," řekl Cuban.

Další důkaz, že investování do akcií nemusí být žádná závratná věda a buy-and-hold strategie rozhodně dává smysl, pokud neplánujete za měsíc prodávat. Není proto divu, že všichni dlouhodobí investoři aktuálně chrochtají blahem. Zatímco druzí či nováčci nahánějí trhy a draze nakupují, jejich již tak hezky zhodnocené, léta staré nákupy letos dostávají od Fedu sladkou třešinku na vrchol.

#cuban #netflix #amazon #investovani #akcie #buyandhold

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky