28.08.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 28.08.2020: Další bohatý konkurent Tesly, Fed mění filozofii a Walmart chce TikTok

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Pamatuji si ještě na zprávu z minulého týdne, v které Rusko tvrdilo (lhalo), jak se do záležitostí Běloruska nechce vojensky vměšovat. No a nyní na popud Putina vzniklo ozbrojené uskupení policejních, které má v případě potřeby v Bělorusku zasáhnout. Už vidím, jak tam bude co nevidět "obnovovat kontrolu" podobně jako na Krymu. Jsem zvědav, jakou reakci zvolí Západ tentokrát. Úspěšný pátek všem přeje Tomáš.
 

💡 Myšlenka pro dnešní den:
Žijte za méně, mějte více.

BURZA SVĚT
 

 Zlato -0.87 % (1,935.60 USD) 

 S&P 500 +0.17 % (3,484.55)

 Ropa -0.88 % (43.01 USD) 

 Nasdaq -0.34 % (11625.34)

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Blok37, Platon Finance a Šárku Pelikánovou.

Abbott Laboratories (ABT) +7.85 % (111.29 USD)
Abbott získal povolení uvést na trh svůj levný, přenosný rychlotest na přítomnost protilátek na COVID-19 o velikosti kreditky. Možná cesta k lepší kontrole šíření epidemie.

Coty (COTY) -8.05 % (3.54 USD)
Výrobce kosmetiky zaznamenal letos v Q2 vyšší než očekávané prodeje i ztrátu, kterou zavinilo především hromadné uzavírání maloobchodů.
 

Skupina Pražská burza (22 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

Počet bitcoinových adres, které již obdržely aspoň 2 transakce a nikdy žádnou část kryptoměny neutratily (neboli ji dlouhodobě drží), vzrostl na aktuálních 509 887. Letos už jsme překonali dosavadní maximum z roku 2017. 

SLOVA DNE

„Naše revidované prohlášení odráží naše uznání výhod silného trhu práce, zvláště pro mnoho komunit s nízkými a středními příjmy, a toho, že silný trh práce se dá udržet, aniž by způsobil nežádoucí zvýšení inflace."

Americký Fed včera na úvod světového sympozia centrálních bankéřů oznámil zásadní obrat ve svém přístupu k duální roli zahrnující maximální zaměstnanost a stabilní ceny. Zároveň slíbil, že bude cílit na průměrný růst inflace o 2 %. Zvykejme si na nízké sazby.

ČÍSLO DNE

1 500 000 000 $

Na Wall Street včera vtrhl další výrobce elektromobilů. Čínská konkurence Tesly Xpeng během svého IPO vybrala 1,5 miliardy $ a její akcie posílily až o 67 %. Na rozdíl od loňska letos trhy mají na nováčky chuť a odměňují je nejštědřeji od dotcom bubliny.
 
BLESKOVĚ

Velká Británie zařadila Českou republiku na seznam tzv. karanténních zemí. To znamená, že všichni lidé, kteří tam z ČR přicestují, budou muset zamířit do 14denní karantény. Dle Britů asi nemáme ty famózní výsledky opatření, jak furt tvrdí vláda.

▶ Dle epidemiologa Romana Prymuly by stát měl mít k dispozici dostatek vakcín proti koronaviru pro všechny zájemce z řad populace přibližně v polovině příštího roku.

▶ Jen pár hodin poté, co dosavadní CEO TikToku oznámil, že kvůli potížím v USA odchází, oznámil Walmart, že se přidává k nabídce Microsoftu na odkup amerických aktiv firmy.

▶ Aerolinky United Airlines oznámily největší propouštění pilotů ve své historii. Společnost letos zruší smlouvu 2850 pilotům, neboli 21 % svého původního stavu.

▶ Akcie Tesly včera opět vyrostly na nové historické maximum a zalaškovaly si s hranicí 2300 $. Automobilka s hodnotou 417 mld. $ tvoří přes 41 % celkové tržní hodnoty 12 největších světových výrobců aut a blíží se dvojnásobku druhé Toyoty.
 
FOTO DNE

Římští císaři "ožili". Designér Daniel Voshart se v rámci "koronavirové nudy" rozhodl zapojit machine-learning a pokusit se z dostupných uměleckých děl dát dohromady pravděpodobné reálné podoby římských císařů z období principátu. Detailněji zde.

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty