Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 20 852.

Zaregistrovat se

27.08.2020 4 minuty čtení

Euro posiluje, kdy se to obrátí?

Euro v posledních třech měsících zažívá apreciaci vůči většině světových měn, hlavně americkému dolaru. U většiny lidí to může evokovat domněnku, že by se měna jedné z největších ekonomik světa v nejistých časech mohla stát majákem stability...

#Euro v posledních třech měsících zažívá apreciaci vůči většině světových měn, hlavně americkému dolaru. U většiny lidí to může evokovat domněnku, že by se měna jedné z největších ekonomik světa v nejistých časech mohla stát majákem stability. Ale pravda je někde jinde. Posilnění eura je jen výsledkem depreciace amerického dolaru. Dolar je v současnosti oslaben hned několika faktory: rostoucí nejistotou vyvolanou nadcházejícími prezidentskými volbami v #USA a taktéž akumulací ztrát z půjček z koronavirové krize. Globální investoři jednoduše snižují expozici svých dlouhých pozicí v dolarech a býci alokováni v eurech jednoduše vyplňují dočasnou mezeru.

Navzdory téměř 3 bilionům eur doposud nakoupených aktiv v rámci programu kvantitativního uvolňování ECB a úrokových sazeb nacházejících se v negativním teritoriu vykazuje hospodářství Evropy vzácné známky neodvratného zpomalování ekonomiky.

I když dohoda eurozóny po schválení stimulů v objemu 750 miliard eur pomohla k posilnění eura, čím více politických stimulů ECB přinese do ekonomiky, tím větší bude poškození její měnové reputace a možnosti regulování monetární politiky. Euro v současnosti žije v přechodném období a až se rozhodne o novém americkém prezidentovi, je pravděpodobné, že se současný výměnný kurz začne opět vracet zpět.

Přestože ECB upustila od německé monetární přísnosti, jde cestou zpeněžení dluhů a zavádění fiskální expanze na dosáhnutí politické výhodnosti, hospodářského přežití a zmírnění standardů. Tyto kroky způsobují to, že nejkvalitnější dluhopisy – trojité A jsou znehodnoceny růstem nekvalitních dluhů zemí jako Itálie, Španělsko, Portugalsko, Řecko a Irsko, které byly zachraňovány během globální finanční krize v roce 2008.

Zdroj: Tradingview.com

Tři největší evropské ekonomiky – Německo, Francie, Itálie jsou v současnosti zaseknuty v recesi s malou pravděpodobností, že produkce dosáhne úrovně před začátkem pandemie až  roku 2022. Malé hospodářství jako je Řecko v roce 2012 téměř přivedlo euro k pádu, takže větší země by mohla lehce dostat euro, stejně jako celou eurozónu do stavu, z kterého by již nebylo návratu.

To, že měny po celém světě ztrácejí na své důvěře je fakt, že lidé se také obracejí na zlato v Číně, Jižní Korei, Německu a jinde po celém světě. Opět to dokazuje, že každodenní investoři jsou prvními, kteří konají v důležitých hospodářských zlomech a centrální bankéři jsou posledními, kteří to vědí. Ekonomové nazývají tento jev „preference likvidity“. Říká se tomu také znamení času. Pokud se investiční guru Warren Buffet stěhuje z papírových peněz do zlata investováním do těžařských společností, možná je správný čas přemýšlet o stejném kroku.

@Lukas_Baloga_ProfitLevel, hlavní analytik ProfitLevel 

Právní status: PT. PROFITFXLEVEL (hereinafter, ProfitLevel) je registrovaná značka společnosti BCM Begin Capital Markets CY Ltd (dříve OX Capital Markets Ltd), kyperské investiční firmy (CIF), na kterou dohlíží a reguluje ji Kyperská komise pro cenné papíry a burzy (CySEC), má licenci CIF č. 274/15, se sídlem na adrese 39C ZINONOS, 3040 Limassol, Cyprus 

Upozornění na rizika: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 58.04% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu.


#podnikani #byznys #osobnirozvoj #investovani #koronavirus #akcie #investice #inspirace #warengo #newsletter

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
5 minut
7 minut
5 minut
4 minuty
6 minut
4 minuty
5 minut
2 minuty