27.08.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 27.08.2020: Naivní ministryně, o akcie eMan je zájem a Musk za 100 miliard dolarů

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Krása matematiky a čísel v přímém přenosu: Příspěvek 6 tisíc korun všem důchodcům státní kasu vyjde na 18 miliard korun. Výkupní klauzule Lionela Messiho v jeho smlouvě s FC Barcelona (neboli za kolik jej nový klub bude muset vyplatit) je 300 milionů eur, tedy v přepočtu cca 18,3 miliard korun. Takže stát může důchodcům buď na Vánoce rozdat 6 tisíc, ANEBO jim pod stromeček může koupit Messiho! Úspěšný den všem přeje Tomáš.
 

💡 Myšlenka pro dnešní den:
Lidé, kteří nečtou dobré knihy, nemají žádnou výhodu oproti těm, kteří číst neumí. 

BURZA SVĚT
 

 Zlato +1.96 % (1,960.80 USD) 

 S&P 500 +1.02 % (3,478.73)

 Ropa +0.18 % (43.43 USD) 

 Nasdaq +1.73 % (11665.06)

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Blok37, Platon Finance a Šárku Pelikánovou.

Salesforce (CRM) +26.04 % (272.32 USD)
Benioffovo dítě zažívá pohádkový týden. Kromě pozvánky do indexu Dow společnost vykázala výborně Q2 výsledky, které s přehledem překonaly očekávání analytiků.

Nordstrom (JWN) -5.57 % (14.69 USD)
Maloobchodní oděvní síť Nordstrom utržila kvůli nuceně uzavřeným obchodům v Q2 mnohem větší ztrátu, než jakou Wall Street očekávala.
 

Skupina Pražská burza (21 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

Celková tržní hodnota globálních akciových trhů přesáhla poprvé v historii 90 bilionů dolarů. Jak blízko téhle bublině je aktuálně špendlík?

SLOVA DNE

„Já jsem nepotkala nikoho, kdo by mi řekl, že to je špatně. Ne, nikoho. A to jsem čtyři dny v týdnu v regionech. Nepotkala jsem nikoho, kdo by mi řekl, že to je špatně. Kromě ODS.“ - Jana Maláčová o plánovaném příspěvku 6000 Kč pro důchodce

Paní ministryně Maláčová zřejmě především na té London School of Economics, kde studovala, z nějakého záhadného důvodu nepotkala nikoho, kdo by jí polopaticky vysvětlil, že peníze opravdu nerostou na stromech ani samy od sebe nevypadávají z tiskáren.

ČÍSLO DNE

39

Technologický index Nasdaq včera růstem téměř o 2 % stanovil svou historicky nejvyšší uzavírací cenu. Tento rekord už letos překonal 39krát a prozatím kraluje Wall Street. Za celý rok 2019 se mu to podařilo 31krát.
 
BLESKOVĚ

▶ O akcie eMan je na trhu START, jež spadá pod Pražskou burzu, zájem. IPO probíhá od 17.8. a investoři již projevili zájem o 83 % všech cenných papírů z této emise.

▶ Pobřeží na jihu USA čelí nebezpečí hurikánu Laura, jež zesílil již na 4. stupeň. Energetický průmysl v této oblasti údajně čelí největšímu nebezpečí od hurikánu Katrina v roce 2005.

▶ Evropský komisař pro oblast obchodu Phil Hogan rezignuje na svůj post. Důvod je vcelku úsměvný. Irský politik zastávající jednu z nejvýznamnějších pozic v Bruselu prý nedodržel na golfové večeři irská nařízení v rámci prevence proti šíření koronaviru.

▶ Každoroční prestižní Světové ekonomické fórum v Davosu se příští rok neuskuteční v tradičním lednovém termínu. Kvůli koronaviru se datum konání přesune na začátek léta.

▶ HDP 36 členských zemí skupiny OECD, mezi něž se řadí i Česko, v letošním 2. kvartálu vlivem pandemie koronaviru klesl o bezprecedentních 9,8 %. Jde o nejvyšší kvartální pokles v rámci této skupiny od jejího založení v roce 1961.
 
FOTO DNE

Nejbohatší nestíhají bohatnout. Akcie Tesly včera přidaly dalších více než 6 % a vystoupaly až nad 2150 $ za kus. Valuace firmy překročila 400 mld. $ a jmění Elona Muska tak dle Bloombergu vůbec poprvé překročilo hranici 100 mld. $. Třetí Zuckerberg však mezitím utekl na 1150 mld. $ a kvapem dohání Billa Gatese. To Jeff Bezos už si smlsnul na metě 200 mld. $. Crazy!

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut