26.08.2020 2 minuty čtení

O akcie eMan je na burze velký zájem. Rekordní počet investorů podalo objednávky již na 83 procent akcií

Čeští vývojáři eMan mají za sebou úspěšný první týden veřejné nabídky akcií na trhu START pražské burzy. K 25. srpnu dosahuje množství objednávek 83 procent celkové emise.

V knize objednávek svítí prvních 141 nákupních pokynů na celkem 756 tisíc kusů akcií v hodnotě 38,6 milionu korun. Průměrná velikost objednávky je tak zhruba 273 tisíc korun. eMan tak má našlápnuto stát se další úspěšnou emisí na trhu START určeném pro české malé a střední podniky.

Firma potenciálním investorům nabízí až 47procentní podíl, tj. až 914 tisíc kusů akcií. Cena se pohybuje v rozmezí 51 až 56 korun za akcii. Zájemci by si tak měli pospíšit, protože úpis akcií končí 31. srpna ve 12 hodin. Příležitost k nákupu mají i drobní investoři. Minimální investice je totiž stanovena na zhruba 25 tisíc korun.

„Velký zájem o naše akcie nás mile překvapil. Velmi rychle se blížíme k dosažení našich cílů, protože každý den evidujeme nové zájemce, kteří o naší emisi uvažují. Právě nyní je nejlepší příležitost pro menší akcionáře, kteří nedisponují velkými obnosy peněz, a rádi by své finance dobře zhodnotili,” informuje spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti eMan Jiří Horyna.

Doposud úspěšný průběh IPO těší i ředitele burzy Petra Koblice. „Velký zájem o úpis akcií společnosti eMan je důkazem toho, že technologické firmy mají na burze své jasné místo. Je jen otázkou času, kdy se objeví další podobná příležitost k zajímavé investici prostřednictvím burzy START,“ dodává Koblic.

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.