26.08.2020 2 minuty čtení

Penzijní fondy dál odmazávají ztráty kvůli koronakrizi

„Strategie postavené na investicích do akcií již 83 procent ztrát způsobených koronakrizí od počátku roku odmazaly,“ uvedli zástupci APS ČR.

Na penzijních účtech účastníků třetího pilíře je 507 481 miliardy korun. V doplňkovém penzijním spoření [DPS] stoupl počet účastníků na 1,2 milionu. Vyplývá to z dat Asociace penzijních společností ČR [APS ČR].

Důsledky jarního propadu světových akciových trhů spojených s onemocněním covid-19 se nevyhnuly ani penzijním fondům. Ty zvolnily tempo v umazávání ztrát z jarních měsíců.

„Vyvážené a dynamické strategie, jejichž portfolia investice do akcií obsahují, tak zaznamenaly propad, se kterým se potýkáme ještě nyní. Dobrou zprávou ale je, že již více než čtyři pětiny ztráty byly odmazány a přestože se vývoj za aktuálních podmínek těžko predikuje, brzy bychom měli odmazat ztrátu v celé výši a vrátit se tak k předkrizovému stavu,“ říká prezident Asociace penzijních společností ČR [APS ČR] Aleš Poklop.

Celkový počet účastníků 3. pilíře v polovině tohoto roku byl 4 419 186 osob. Objem penzijních úspor v DPS vzrostl na celkových 67,637 miliardy korun. V penzijním připojištění dosáhl 439,844 miliardy korun.

DPS: Odmazávání ztrát způsobených koronakrizí

Celkový počet účastníků doplňkového penzijního spoření mezikvartálně stoupl a uzavřeno je tak 1 215 855 smluv. Objem penzijních úspor v DPS vzrostl na celkových 67,637 miliardy korun. V penzijním připojištění dosáhl 439,844 miliardy korun. Tempo, kterým do nového penzijka lidé vstupují, je ale pomalejší než před koronakrizí...

Celý článek na: https://www.fintag.cz/2020/08/26/penzijni-fondy-dale-odmazavaji-ztraty-zpusobene-koronakrizi/

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.