26.08.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 26.08.2020: Zeman v nemocnici, Messi pryč z Barcelony a americko-čínské udobření?

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Miloš Zeman prý utrpěl úraz ruky, kvůli kterému musel být převezen do Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde jej čeká operace. Dle mluvčího hlava státu není ohrožena na životě. Pravděpodobně (podobně jako řada dalších fanoušků) upadl, když si přečetl, že Lionel Messi by rád opustil Barcelonu a vyrazil za štěstím jinde! Úspěšný den všem přeje Tomáš.
 

Myšlenka pro dnešní den:
Je zcela normální, že většina vašich zisků pochází jen z pár držených akcií. 

BURZA SVĚT
 

 Zlato -0.41 % (1,923.10 USD) 

 S&P 500 +0.36 % (3,443.62)

 Ropa +1.80 % (43.35 USD) 

 Nasdaq +0.76 % (11466.47)

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Saxo Bank CZ, FinTag.cz či Petra Plecháče.

NIO (NIO) +19.17 % (17.84 USD)
Čínský výrobce elektromobilů dokázal přesvědčit i dříve medvědího analytika UBS Paula Gonga, že by měl změnit svůj rating této firmy ze SELL na NEUTRAL.

Novavax (NVAX) -5.16 % (113.11 USD)
Akcie Novavax od začátku měsíce ztratily již 40 %. Dalo se čekat, že jakmile se v závodě o vakcínu začne rýsovat vítěz, všichni ostatní dostanou na burze za uši.
 

Skupina Pražská burza (21 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

Jen si tady něco odložím: V přepočtu na obyvatele je pro Českou republiku Tchaj-wan téměř 3x významnějším obchodním partnerem než Čína.

SLOVA DNE

„Vedeme konstruktivní dialog. Obě strany vidí pokrok a jsou odhodlány podniknout nutné kroky, které zajistí úspěch této dohody.“

Jedním z katalyzátorů včerejšího růstu Wall Street byly pozitivní novinky z obchodních jednání mezi Čínou a USA. Americký obchodní zástupce Robert Lighthizer následně v tiskové zprávě vyjádřil naději, že tzv. "1. fáze" obchodní dohody bude úspěšně dodržena.

ČÍSLO DNE

23 100 000 000 Kč

Dle ČNB do poloviny srpna banky v rámci podpůrných vládních programů COVID II, III, Praha a plus odeslaly podnikatelům 18,1 mld. Kč. Schválené žádosti k danému datu obnášejí celkem 23,1 mld. Kč.
 
BLESKOVĚ

▶ V Číně se schyluje k potenciálně největšímu IPO historie. Tech-divize Alibaby Ant Group se chystá na burzy v Hongkongu a Šanghaji, kde chce získat až 30 miliard dolarů. Dosavadní rekord z loňska drží Saudi Aramco s 29,4 miliardami dolarů.

Wirecard zrušila v Německu více než polovinu všech svých pracovních míst (730). Padáka dostali i všichni dosavadní členové představenstva. Insolvence jak má být.

Jaroslav Kubera obdrží na Tchaj-wanu in memorian Medaili za parlamentní diplomacii. Státní vyznamenání při své návštěvě příští týden obdrží i jeho nástupce Miloš Vystrčil.

TESCO ve své domovské Británii rapidně expanduje. Boom v online nakupování zasáhl i jeho nákupní službu. Supermarket tak vytvoří 16 000 nových míst.

▶ Další aerolinky hlásí nutné propouštění kvůli COVID-19. Finská Finnair propustí 15 % všech zaměstnanců, tedy až 1000 osob. American Airlines mezitím plánují propustit dalších 19 000 lidí. V cestovním ruchu dnes bohužel nevyhnutelné.
 
FOTO DNE

Bill Gates musí mít zatracenou radost. Nezávislý orgán WHO totiž oznámil, že se dle jeho informací podařilo v Africe zcela vymýtit dětskou obrnu. Bravo, tohle je filantropie, jak se patří!

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut