12.05.2019 1 minuta čtení

Blíží se další hype? Cena bitcoinu rychle roste, už překonala hranici 7 tisíc dolarů

Počátek roku 2019 byl ze strany bitcoinu a spol. relativně klidný, ale poslední měsíc můžeme opět vidět strmý růst. Bude se opakovat situace z konce roku 2017?

Bitcoin i další krpytoměny pokračují v růstu, který započal před měsícem, kdy nejznámější kryptoměna prolomila dlouho očekávanou hranici 4200 dolarů za kus. Bitcoin dnes na burze Coinbase na okamžik překonal hranici 7500 dolarů, což znamená jen za tento rok nárůst o úctyhodných 140 procent.

To se vše děje v době, kdy klasické akciové trhy zažívají výprodeje způsobené nervozitou z hrozící obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou. Cenné papíry velkých firem jako Apple, Amazon a spol. se tento týden propadaly o 5 až 10 procent.

Bitcoin naopak táhne celý kryptoměnový trh vzhůru a není tak jedinou virtuální měnou, která přidává na své hodnotě. Dvouciferným tempem tak rostou například také Ethereum, Litecoin či EOS.

Mnoho analytiků nyní věští pokračující býčí náladu a další výrazný růst, který by mohl napodobit ten z konce roku 2017, kdy na přelomu listopadu a prosince rostla hodnota bitcoinu dvouciferným tempem v podstatě z týdne na týden, až nakonec atakovala dvacetitisícovou hranici.

Růst ceny bitcoinu za poslední týden

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.