25.08.2020 2 minuty čtení

Že je valuace Apple přehnaná? Analytici Morgan Stanley si myslí opak a mluví o 3 bilionech dolarů!

Na první pohled se akciový trh až nezdravě nafukuje. Pokud se však podíváme na jednotlivé tituly, můžeme stále najít potenciál k dalšímu růstu. Třeba u firmy z Cupertina.

#Apple se teprve nedávno stal první firmou moderní historie, jejíž valuace překonala neuvěřitelnou hranici 2 bilionů dolarů. Zdá se to jako naprosto fascinující hodnota, až by si leckterý investor mohl říct, že výš už to prostě nejde. Jenže, neříkali jsme si náhodou to samé před dvěma lety, když se výrobce #iPhone vyšplhal na jeden bilion?

Analytici Morgan Stanley se nyní rozhodli, že nasadí všem pochybovačům brouka do hlavy. Dle jejich mínění je totiž valuace firmy s tickerem AAPL nejenom adekvátní, ale v porovnání s dalšími tituly údajně dokonce níže, než by měla být.

Zní vám nepravděpodobně, že by akcie Apple byly podhodnocené? Pak vězte, že tým vedený analytičkou Katy Huberty má ke svým předpokladům pádné argumenty. 

Tím prvním je to, že Apple už bychom dávno neměli hodnotit jako hardwarovou společnost, která podléhá určitým tržním cyklům, ale jedině jako technologicko-uživatelskou platformu. Jak se totiž zdá, postupná změna orientace z hardwaru na služby se pod vedením CEO Tima Cooka daří nadmíru dobře, což dokazují revenues rostoucí i přes skutečnosti, že prodeje iPhone meziročně poklesly o jedno procento.

Tím druhým důvodem pro býčí pohled na akcie Apple jsou dvě zlomové události - akciový split čtyři ku jedné, který by měl k nákupu přivést mnoho menších retailových investorů, a nový iPhone 5G, který naskočí na vlnu nejnovějších mobilních technologií. O růstu ceny akcií po těchto událostech nelze pochybovat.

A jak to tedy analytici Morgan Stanley vidí v číslech? Akcie Apple, které se dnes díky 72% letošnímu růstu obchodují za 500 dolarů za kus, by mohly díky těmto skutečnostem vyrůst během následujícího roku o dalších 37 procent na cenu 681 dolarů za akcii. Valuace při této ceně akcie? 2,9 bilionu dolarů!

37% zhodnocení nezní tak špatně, že?

#akcie #valuace #buy #analytici #faang

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.