12.05.2019 2 minuty čtení

Kdo zbohatl na IPO Uberu? Zakladatelé, první zaměstnanci, investoři i slavné hvězdy

doplnime

Bohatství pro zakladatele, zaměstnance i investory

I když vstup na burzu nevyšel podle představ, mnozí účastníci se mohou radovat, zejména pak samotní zakladatelé, první zaměstnanci a také investoři, kteří svou důvěru v ambiciózní startup vložili už brzy po jeho startu.

Známým se v poslední době stal příběh slavného cyklisty Lance Armstronga, jehož rodinu podle poskytnutých rozhovorů investice do Uberu zachránila před úplným bankrotem. Armstrong má po své dopingové aféře mnoho dluhů v celkové výši přes 100 milionů dolarů a jejich splácení pro něj bylo doposud téměř nemožné. V roce 2009 od něj však dostal 100 tisíc dolarů Chris Sacca a ten je později skrze svůj fond investoval kromě jiných projektů také do Uberu. Armstrongovi by měl tento kšeft vynést částku kolem 30 milionů dolarů.

Neméně „romantický“ je dnes také příběh historicky prvního zaměstnance Uberu, Ryana Gravese. Ten v roce 2010 odpověděl na Twitteru na jednoduše znějící inzerát Travise Kalanicka, který hledal produktového manažera do začínajícího projektu s názvem UberCab, ze kterého se později stal dnes všem známý Uber. Po vstupu Uberu na burzu ma Graves jmění v hodnotě 1,4 miliardy dolarů.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.