25.08.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 25.08.2020: Vláda vymýšlí kraviny, Čína na burzu tlačí startupy a Antivirus až do konce října

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Tak jsme se konečně dočkali oficiálního povídání o tom, jak to bude od 1.9. s těmi rouškami. Připravte si je do nemocnice, na úřady a do MHD. Jo a karanténa už nebude 14, ale 10 dní. Ale jako finální tyto informace neberte, do září ještě dost času, zítra může být vše zase jinak. Úspěšné den všem přeje Tomáš.
 

Myšlenka pro dnešní den:
Nakupte kvalitní firmy s potenciálem a držte je léta letoucí. To je celá strategie.

BURZA SVĚT
 

 Zlato -0.68 % (1,933.70 USD) 

 S&P 500 +1.00 % (3,431.28)

 Ropa +0.19 % (42.42 USD) 

 Nasdaq +0.60 % (11379.72)

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Saxo Bank CZ, FinTag.cz či Petra Plecháče.
 

Rocket Companies (RKT) +12.21 % (29.05 USD)
Hypotéční společnost po svém IPO z 6. srpna nadále roste. Může za to mimo jiné skutečnost, že prodeje domů v USA v červenci stouply o 24.7 %.

Novavax (NVAX) -13.34 % (119.26 USD)
Biotechnologické společnosti za úvod týdne dostaly za uši. Může za to informace, že Trump dá do října zelenou experimentální vakcíně od společnosti AstraZeneca.

Skupina Pražská burza (20 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

Co Tesla, podobný růst jako Muskovo dítě letos zatím zažívá i takové stavební dřevo.

SLOVA DNE

„Ve skutečnosti jde v případě 'rouškovného‘ mnohem spíše než o stres důchodců o jejich voličskou přízeň. Početná a loajální část elektorátu se u volební urny umí odvděčit.“

Ekonom Lukáš Kovanda zkritizoval vládní záměr poskytnout letos důchodcům jednorázový finanční příspěvek, který by dle vládních představitelů mohl být ve výši 4-6 tisíc korun. Takhle, existuje mimo důchodce někdo, kdo tuhle kravinu nekritizuje?

ČÍSLO DNE

200 %

Čínská obdoba Nasdaqu, ChiNext, uvolnila svá pravidla pro IPO startupů na svém parketu. Toho využilo celkem 18 společností (malých až středně velkých technologických firem) a včera zahájily nabídku svých akcií. Jejich hodnota v průměru vylétla o 200 %. Čína se nyní snaží budovat vlastní burzovní šampiony a konkurovat tak USA.
 
BLESKOVĚ

▶ Program Antivirus (kurzarbeit) byl včera prodloužen z konce srpna až do konce října. Vláda by jej měla schválit do 14 dní, načež poputuje ke schválení do PS.

▶ Investoři Daniel Křetínský a Patrik Tkáč znovu přikoupili podíl v britské poštovní službě Royal Mail. Posledním nákupem se z jejich fondu Vesa Equity stal majoritní akcionář.

TikTok žaluje vládu Donalda Trumpa kvůli jeho snaze zakázat fungování služby na území USA. Viní jej z toho, že společnost zneužívá v rámci své kampaně.

Japonsko zřejmě bude muset na kreditní karty dodat 17. číslici. Koronavirus Japonce houfně žene k bezhotovostním platbám, díky čemuž zemi docházejí použitelná čísla karet.

Index Dow dozná od příštího týdne změny. Vyhozeny z něj budou společnosti Exxon, Pfizer a Raytheon. Nahradí je Amgen, Salesforce a Honeywell.
 
FOTO DNE

Ve Francii byla za 1,17 mil. € (přes 30 mil. Kč) vydražena čtveřice židlí bez polstrování z roku 1778, jež dříve patřily francouzskému králi Karlu X. Pořídil si je nejmenovaný zahraniční sběratel. Taková IKEA pro ultra-bohaté.

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.