17.08.2018 2 minuty čtení

Saudský Princ Alwaleed věří Snapchatu, investoval 250 milionů dolarů!

Kdo by si myslel, že Snapchat neprožívá dobré časy, toho by rád vyvedl saudský investor z omylu. Přestože je Snapchat na burze aktuálně na polovině své upisovací hodnoty, Alwaleed neváhal utratit 250 milionů dolarů za 2,3 procenta.

Princ Alwaleed Bin Talal je s téměř 17 miliardami dolarů podle žebříčku Bloomberg 62. nejbohatším člověkem světa a jeho aktuálním cílem je vytvořit si silné investiční portfolio založené na technologických společnostech. Už nyní jsou jeho součástí firmy jako Twitter, JD.com či Lyft. A nově také Snapchat.

Firma založená v roce 2011 Evanem Spieglem a jeho týmem neprožívala zrovna pohádkové časy. Z upisovací hodnoty 24 dolarů z počátku roku 2017 se cena jedné akcie propadla až na dnešních 12 dolarů. Snapchat navíc čelí silné konkurenci v podobě Facebooku s jeho Instagramem, jehož Stories jsou pro Snapchat velkou komplikací na cestě k dalšímu růstu. Přesto je Snapchat stále relativně oblíbený zejména v Americe, kde jej používá kolem 50 milionů uživatelů.

Princ Alwaleed se ničeho z toho nezalekl a v květnu tohoto roku zainvestoval již výše zmíněnou částku. Celá transakce byla dotažena přesně 25 května, kdy se cena akcií pohybovala dokonce na hranici 10,7 dolarů.

„Snapchat je jednou z nejinovativ­nějších platforem v oblasti sociálních médií na světě, podle mého názoru jsou teprve na začátku cesty k opravdovému využití svého potenciálu a já jsem rád, že toho mohu být součástí,“ uvedl saudský princ k transakci.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.