24.08.2020 2 minuty čtení

Česko není jenom pro starý! Vládní strany to ale neví

Říjnové volby do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu se blíží. Příští rok nás čekají volby do Sněmovny. Předvolební boj tak přichází s koncem prázdnin.

Vládní strany nenabízejí program, ale předhánějí se v rozdávání [cizích] peněz a nakupování volebních hlasů. Koalice to kritizuje, ale jinak spokojeně přihlíží.

V České republice bylo podle informací České správy sociálního zabezpečení [ČSSZ] na konci loňského roku 2 414 814 starobních penzistů. Připočteme-li k nim invalidní penzisty dostáváme se na číslo 2 897 527 osob. Z hlediska politiků jde o 2 897 527 volebních hlasů.

https://www.fintag.cz/2020/08/21/statisticky-urad-zverejnil-kandidatni-listiny-pro-volby-2020/

Pokud spolu s politiky necháme stranou osoby v produktivním věku, mladé rodiny s dětmi, prostě ty skupiny, které odvádějí do státního rozpočtu pravidelně vydělané peníze, pak se Česká republika z pohledu péče politiků nyní jeví už jen jako „země pro starý“.

Já dám pět tisíc! Ne, já jim dám šest tisíc

Premiér Andrej Babiš [ANO] zahájil svou předvolební kampaň na téma, co „dá“ ze státního rozpočtu penzistům již před několika týdny. Stejně tak i ČSSD.

https://www.fintag.cz/2020/08/08/hnuti-ano-s-cssd-soutezi-ve-stedrosti-nrr-varuje-pred-dopady/

Nyní však jejich snažení eskaluje. Premiér přišel s jednorázovým příspěvkem ve výši 5 000 korun. O tisícovku ho ale okamžitě „přeplatil“ vicepremiér Jan Hamáček [ČSSD]. Problém ovšem je, že dnes o tom budou šéfové ANO a ČSSD jednat a jistě na nějakou dohodu přijdou. Ze svého přitom vládní strany nedají nic, peníze rozdají z půlbilionového dluhu státního rozpočtu, který si pro letošní rok vládní strany schválily za podpory komunistů.

Šest tisíc na roušky, ale jen pro seniory

Mimořádný příspěvek pro důchodce ve výši až 6 000 korun označila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová [ČSSD] za rouškovné. Podle Jana Hamáčka by mělo kompenzovat jejich náklady. O tom, zda má v plánu kompenzovat náklady i rodinám s dětmi, u nichž se nedá tak snadno jako u penzistů předpokládat, že budou volit jak ČSSD, tak ANO, však již pomlčel...

Celý článek na: https://www.fintag.cz/2020/08/24/ceska-republika-neni-jenom-pro-stary-vladni-strany-to-ale-nevi/

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Řadu členů starší generace lze takovým darem jednoznačně přesvědčit o tom, koho budou volit a zároveň je dostatečně zaslepit, aby se o ostatní (podstatné) záležitosti nestarali. Peníze jsou na stole, tak co! Smutné, ale realita, kluci nahoře si odsouhlasili bianco šek, takže se jde utrácet ve velkém, protože kampaň s rozpočtem 500 mld. Kč neporazí nikdo. 

    0