23.08.2020 3 minuty čtení

Ranní zprávy 24.08.2020: Technologické akcie kralují, Bělorusko se dále bouří a 6000 Kč oknem na dluh

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý víkend.

Dobré ráno! Poslední srpnový týden je tady. Pokud vás ještě stále zmáhá letní a dovolenkové lenošení, je načase začít se protahovat a sbírat síly. Se zářím totiž přichází konec odpočinku a kola byznysu se opět roztočí na plné obrátky. Letos by to měl být hodně zajímavý konec roku! A my samozřejmě budeme u toho 😉 Úspěšné pondělí přeje Tomáš.
 

Myšlenka pro dnešní den:
Akciový trh je z krátkodobého pohledu kasíno, ze střednědobého hra a z dlouhodobého stroj na tvorbu osobního bohatství. 

BURZA SVĚT
 

 Zlato +0.05 % (1,947.40 USD) 

 S&P 500 +0.34 % (3,397.16)

 Ropa -1.33 % (42.25 USD) 

 Nasdaq +0.42 % (11311.80)

Apple (AAPL) +5.15 % (497.48 USD)
S&P 500 v pátek zakončil rekordně vysoko z velké části právě kvůli Apple. Nejcennější firma světa míří stále výš, tržní valuace již poskočila na 2,15 bilionu dolarů!

Pinduoduo (PDD) -13.52 % (84.00 USD)
Čínský e-commerce gigant představil Q2 výsledky, v nichž nepříjemně překvapila zejména výrazně vyšší ztrátovost, než jakou očekávali analytici. Následoval silný výprodej.
 

Skupina Pražská burza (7 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

Technologické akcie dnes hrají globální prim. FB, AMZN, AAPL, MSFT a GOOGL už tvoří 23 % indexu S&P 500. V indexu Russell 1000 je podíl ještě markantnější, stejných 5 akcií tvoří 37 % jeho tržní hodnoty.

SLOVA DNE

„Odejdi!“

Bělorusové ne nevzdávají. V Minsku se i včera sešly desetitisíce protestujících, kteří vyzývali prezidenta Lukašenka, aby za sebou už konečně zavřel dveře a nevracel se. Odpovědí jim byly výhrůžky úřadů, že pokud se nerozejdou, bude proti nim použito násilí.

ČÍSLO DNE

800 000

Dle Univerzity Johna Hopkinse již na světě od začátku pandemie, jež nabrala obrátky letos v únoru, zemřelo přes 800 000 lidí. Nakažených již bylo zaznamenáno 23,5 milionu. Žádná katastrofa, ale ani žádná neškodná rýmička.
 
BLESKOVĚ

▶ Ministryně práce Jana Maláčová dnes chce předložit návrh na jednorázový příspěvek důchodcům ve výši 6000 Kč. Do letošního rozpočtu se prý vejde. D1 a železnice počkají.

Teheránská akciová burza propadla o masivních 51 000 bodů a analytici varují před jejím možným kolapsem. Jako jeden z důvodů se jeví stupňující tlak USA - prezident Trump chce vůči Íránu obnovit všechny původní sankce z roku 2015.

Německo je další zemí, jež experimentuje s projektem nepodmíněného příjmu. 120 vybraných Němců bude v rámci výzkumu po dobu 3 let dostávat 1200 € měsíčně.

▶ Cena stříbra je na sedmiletém maximu 28 $ za troyskou unci. Cenný kov letos zdražil již o 10 $ a dle analytiků by měl ve svém silném růstu i nadále pokračovat.

Apple se o víkendu omlouval v další kontroverzi spojené s App Storem. Zakázal totiž WordPressu updatování všech iOS aplikací, dokud nezačne v rámci své aplikace nabízet prodej produktů. Má to ale háček - WordPress je free-to-use.
 
FOTO DNE

DCU se znovu pokouší ukousnout si část z miliardového koláče filmových superhrdinů, u nějž v posledních letech čile hoduje Marvel. Po neúspěšném Affleckovi přichází další pokus o restart Batmana, tentokrát s Robertem Pattinsonem. První trailer zde.
Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky